Samsung Galaxy S23, S23+ i S23 Ultra już oficjalne

przez Eryk

Samsung zaprezentował dziś trzy nowe smartfony z serii Samsung Galaxy S23: S23, S23+ i oczywiście flagowy Samsung Galaxy S23 Ultra. We wszystkich trzech modelach zastosowano procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy. Więc plotki są prawdziwe: Tym razem Samsung korzysta z układów firmy Qualcomm i przygotował specjalny wariant Snapdragona 8 Gen 2 o nieco wyższym taktowaniu.

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23, S23+ i S23 Ultra już oficjalne

S23 i S23+ są technicznie dość zbliżone do siebie – wykorzystują identyczny aparat i różnią się przede wszystkim rozmiarami ekranu i baterii. Samsung Galaxy S23 Ultra plasuje się nieco wyżej i jako jedyny z tej trójki ma do dyspozycji aż 12 GB RAM, podczas gdy S23 i S23+ mają tylko 8 GB.

Wbudowany Rysik S Pen 

Rysik S Pen jest również zarezerwowany dla modelu Ultra, który znajduje swoje stałe miejsce bezpośrednio w urządzeniu za pomocą specjalnego slotu. I choć wszystkie trzy smartfony z serii Galaxy S23 korzystają z wyświetlaczy AMOLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz, tylko model Ultra wykorzystuje adaptacyjną częstotliwość odświeżania od 1 do 120 Hz, co powinno zwiększyć wydajność. Dzięki Quad HD+ rozdzielczość jest również wyższa, gdyż S23 i S23+ są ograniczone do FHD+.

Wbudowany Rysik S Pen 
zdjecie: samsung.com

Jedynie Samsung Galaxy S23 Ultra oferuje aparat główny z szerokokątną matrycą o rozdzielczości 200 megapikseli, co powinno pozwolić na wykonywanie doskonałych zdjęć przy słabym oświetleniu. Wszystkie trzy urządzenia są jednak odporne na pył i wodę zgodnie z normą IP68. Samsung nie zadbał jednak o szybkie ładowanie. S23 Ultra może ładować swoją baterię o pojemności 5000 mAh z mocą 45 W, podczas gdy S23 (3900 mAh) i S23+ (4700 mAh) mogą ładować się maksymalnie z mocą 25 W. Wszystkie trzy modele są wyposażone w funkcję bezprzewodowego ładowania o mocy 15 W.

Samsung Galaxy S23, S23+ i S23 Ultra używają Androida 13 z One UI 5.1 jako fabrycznego systemu operacyjnego. Już numer wersji wskazuje, że jest to bardziej ewolucja w porównaniu z interfejsem One UI 5.0. Konstrukcja nie została znacząco zmieniona, ale na pokładzie pojawiło się wiele nowych funkcji.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej