Samsung Galaxy Watch 4 nie można sparować z iPhone’em

przez Eryk

Oprócz nowych składanych smartfonów Galaxy Z Flip3 i Z Fold3, Samsung zaprezentował teraz także nową generację zegarka Galaxy Watch. Jest jednak pewna niespodzianka – nowych zegarków nie można już sparować z iPhone’ami i Samsung najwyraźniej nie ma w planach tego oferować. 

W przeciwieństwie do poprzednich modeli, nowe Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic nie mogą być już sparowane z urządzeniami z systemem iOS. Zamiast tego, Samsung czyni teraz Android 6.0 minimalnym wymaganiem i nie pozwala na parowanie z innymi urządzeniami. Oznacza to, że wsparcie iOS dla nowych urządzeń wearables zostało zakończone. Na pytanie Arstechnica, Samsung podkreślił również, że nie chce tego zmieniać. Jednak Samsung powiedział również, że obecnie nie ma planów, aby przerwać wsparcie dla wcześniejszych Galaxy Watches, które były kompatybilne z urządzeniami iOS. 

Samsung Galaxy Watch 4
Galaxy Watch 4(zdjecie:samsung.com)

Tak więc nowe zegarki nie będą wspierać iPhone’ów, a ponadto nadal istnieją niektóre z najważniejszych funkcji, które mogą być używane wyłącznie w połączeniu z smartfonami Galaxy.

Nie wiadomo jednak, czy iOS nie będzie dostępny dla wszystkich urządzeń z Wear OS, w tym ewentualnych przyszłych modeli Samsunga. W każdym razie, wybór smartwatchy kompatybilnych z iOS poza Apple Watch jest coraz mniejszy.

Samsung Galaxy Watch 4, nowe składane smartfony, nowe Galaxy Buds

Oprócz Galaxy Watch 4, Samsung zaprezentował dwa składane telefony na środowym wydarzeniu, Galaxy Z Fold3 5G i Galaxy Z Flip3 5G, a także nowe słuchawki douszne Galaxy Buds 2.

Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic są dostępne w obudowach z aluminium lub stali nierdzewnej. Galaxy Watch 4 jest dostępny w rozmiarach 40 mm i 44 mm, a Classic w 42 mm i 46 mm. Obie wersje są wyposażone w Bluetooth i LTE, ceny zaczynają się od 1 169,00 zł za Bluetooth Galaxy Watch 4 i 1 999 zł za Classic. Oba modele obsługują monitor tętna/pulsów, czujnik SpO2, monitor snu i śledzenie kondycji. Są one również wyposażone w wyświetlacz SuperAMOLED i Gorilla Glass DX.

Zamówienia przedpremierowe są już możliwe, wysyłka rozpocznie się 27 sierpnia. 

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej