Samsung ma dostarczać wyświetlacze 120Hz dla iPhone 13 Pro

Nadchodzące modele Apple iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max są szeroko plotkowane, aby wyposażone w wyświetlacze OLED z częstotliwością odświeżania do 120 Hz.

Samsung ma dostarczać 120Hz wyświetlacze dla iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro z wyświetlaczem 120Hz od Samsunga

Koreańska strona The Elec poinformowała dziś, że Samsung będzie wyłącznym dostawcą wyświetlaczy 120Hz dla modeli iPhone 13 Pro:

Tymczasem dwa wyższe modele iPhone w tym roku, które będą korzystać z RFPCB, będą miały panele OLED z niskotemperaturowym tlenkiem polikrystalicznym (LTPO) i cienkim tranzystorem warstwowym (TFT).

LTPO OLED jest wymagany dla ekranu o częstotliwości odświeżania 120Hz. Panele te będą dostarczane wyłącznie przez Samsung Display.

Wiele źródeł twierdzi, że modele iPhone 13 Pro będą wreszcie obsługiwać częstotliwość odświeżania 120Hz, w tym analityk Apple Ming-Chi Kuo, analityk branży wyświetlaczy Ross Young, leakers Jon Prosser i Max Weinbach, i inni.

Częstotliwość 120Hz będzie możliwe przez przyjęcie niskiej mocy LTPO technologii wyświetlania. Technologia LTPO zaowocowałaby bardziej energooszczędnym backplane, który jest odpowiedzialny za włączanie i wyłączanie poszczególnych pikseli na wyświetlaczu, pozwalając na 120Hz częstotliwość odświeżania bez znaczącego wpływu na żywotność baterii.

Podobnie jak w przypadku ostatnich modeli Apple Watch, LTPO mogłoby również umożliwić modelom iPhone 13 Pro posiadanie zawsze włączonego wyświetlacza z widocznym zegarem.

Modele iPad Pro obsługują częstotliwość odświeżania do 120 Hz od 2017 roku w ramach funkcji o nazwie ProMotion, która automatycznie dostosowuje częstotliwość odświeżania w zależności od treści. Szeroka gama smartfonów z Androidem ma również wyświetlacze 120 Hz, także wsparcie dla wyższej częstotliwości odświeżania na iPhonie jest więcej niż zalecane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *