Samsung ma dostarczać wyświetlacze 120Hz dla iPhone 13 Pro

przez Eryk

Nadchodzące modele Apple iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max są szeroko plotkowane, aby wyposażone w wyświetlacze OLED z częstotliwością odświeżania do 120 Hz.

iPhone 13 Pro z wyświetlaczem 120Hz od Samsunga

Koreańska strona The Elec poinformowała dziś, że Samsung będzie wyłącznym dostawcą wyświetlaczy 120Hz dla modeli iPhone 13 Pro:

Tymczasem dwa wyższe modele iPhone w tym roku, które będą korzystać z RFPCB, będą miały panele OLED z niskotemperaturowym tlenkiem polikrystalicznym (LTPO) i cienkim tranzystorem warstwowym (TFT).

LTPO OLED jest wymagany dla ekranu o częstotliwości odświeżania 120Hz. Panele te będą dostarczane wyłącznie przez Samsung Display.

Wiele źródeł twierdzi, że modele iPhone 13 Pro będą wreszcie obsługiwać częstotliwość odświeżania 120Hz, w tym analityk Apple Ming-Chi Kuo, analityk branży wyświetlaczy Ross Young, leakers Jon Prosser i Max Weinbach, i inni.

Częstotliwość 120Hz będzie możliwe przez przyjęcie niskiej mocy LTPO technologii wyświetlania. Technologia LTPO zaowocowałaby bardziej energooszczędnym backplane, który jest odpowiedzialny za włączanie i wyłączanie poszczególnych pikseli na wyświetlaczu, pozwalając na 120Hz częstotliwość odświeżania bez znaczącego wpływu na żywotność baterii.

Podobnie jak w przypadku ostatnich modeli Apple Watch, LTPO mogłoby również umożliwić modelom iPhone 13 Pro posiadanie zawsze włączonego wyświetlacza z widocznym zegarem.

Modele iPad Pro obsługują częstotliwość odświeżania do 120 Hz od 2017 roku w ramach funkcji o nazwie ProMotion, która automatycznie dostosowuje częstotliwość odświeżania w zależności od treści. Szeroka gama smartfonów z Androidem ma również wyświetlacze 120 Hz, także wsparcie dla wyższej częstotliwości odświeżania na iPhonie jest więcej niż zalecane.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej