More

  Samsung rozpocznie produkcję wyświetlaczy 120Hz LTPO-OLED w pierwszej połowie 2021

  Samsung planuje rozpocząć produkcję wyświetlaczy OLED z cienkowarstwowych tranzystorów z tlenku polikrystalicznego (LTPO) (TFT) dla Apple począwszy od pierwszej połowy 2021 r., Zgodnie z nową notatką firmy badawczej UBI Research udostępnioną przez The Elec .

  samsung 120Hz LTPO-OLED

  Samsung rozpocznie produkcję wyświetlaczy LTPO OLED

  Samsung planuje przekształcić swoją obecną produkcję wyświetlaczy TFT OLED z niskotemperaturowego krzemu polikrystalicznego (LTPS) dla nowej technologii, ponieważ Apple przygotowuje się do wprowadzenia LTPO do  iPhone’a 13 .

  Wyświetlacze LTPO zużywają mniej energii niż standardowe wyświetlacze OLED i umożliwią Apple wdrożenie częstotliwości odświeżania 120 Hz, o których mówi się, że beda w ofercie ‌iPhone 13‌.

  Elec twierdzi, że Apple użyje paneli LTPO TFT OLED do wyższych modeli iPhone’ów , które zostaną wprowadzone na rynek w 2021 roku, które zostaną dostarczone przez Samsunga. LG Display będzie dostarczać standardowe panele LTPS TFT OLED do modeli z niższej półki.

  Jest to zgodne z plotkami, które sugerują, że Apple iPhone 13 Pro i Pro Max z wyższej półki będą miały szybsze częstotliwości odświeżania 120 Hz, umożliwiając technologię ProMotion podobną do iPada Pro.

  Krążyły plotki, ktore sugerowaly że częstotliwości odświeżania 120 Hz można wprowadzić w modelach iPhone’a z 2020 roku, ale analityk ekranów Ross Young powiedział, że Apple nie będzie w stanie wprowadzić tej funkcji, dopóki nie będzie w stanie używać wyświetlaczy LTPO, aby umożliwić zmienną częstotliwość odświeżania, a jednocześnie zachowanie żywotności baterii.

  Ostatnie Artykuły

  spot_img

  Powiązane Artykuły

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj