Składany iPhone w 2023 roku ?

przez Eryk

Apple pracuje nad składanym iPhone’em z 8-calowym elastycznym wyświetlaczem OLED o rozdzielczości QHD+, który pojawi się na rynku w 2023 roku. Przynajmniej tak wynika z oceny analityka Ming Chi Kuo.

Składany iPhone w 2023

Inni producenci już to zrobili i wprowadzili na rynek składanego smartfona. Apple prawdopodobnie już od dłuższego czasu pracuje nad składanym telefonem. Znany analityk Ming Chi Kuo, który w ostatnich latach udowodnił swoje bardzo dobre kontakty z Apple, twierdzi, że producent z Cupertino zapowie pierwszego składanego iPhone’a w 2023 roku.

Na podstawie naszego ostatniego badania branżowego prognozujemy, że firma Apple wprowadzi na rynek składanego iPhone’a z 8-calowym, elastycznym wyświetlaczem OLED o rozdzielczości QHD+ w 2023 roku, przy czym SDC będzie wyłącznym dostawcą wyświetlaczy, a Samsung Foundry wyłącznym dostawcą odlewni DDI. Na podstawie planu wydajności Apple, przewidujemy, że dostawy składanych iPhone’ów osiągną 15-20 milionów sztuk w 2023 roku. Oczekujemy, że w składanym iPhonie zastosowane zostanie rozwiązanie dotykowe TPK oparte na nanodrutach srebra, ponieważ oferuje ono kilka zalet w porównaniu z technologią Y-Octa firmy SDC.

Kuo w zasadzie zakłada, że każdy producent smartfonów będzie miał w przyszłości w swoim portfolio również składany produkt. Mówi o „must have”. To wywoła kolejny super cykl dla high-endowych modeli i wierzy, że Apple jest dobrze przygotowany, aby być największym zwycięzcą w tym trendzie.

To nie jest pierwszy raz, kiedy czytamy, że Apple pracuje nad składanym iPhone’em. W najbliższym czasie takie urządzenie na pewno nie trafi na rynek. Jednak w najbliższych latach będzie to wyglądać inaczej.

via macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej