Spam w Kalendarzu wciąż nęka użytkowników, pomimo licznych poprawek wprowadzonych przez Apple

przez Eryk

Spam z Kalendarza iCloud stanowi problem dla wielu użytkowników od 2016 roku i nawet wcześniej. Apple wprowadziło kilka zmian i ulepszeń, aby zaradzić tej sytuacji. Jednak pomimo najlepszych starań, problem ten nadal dotyka użytkowników iCloud i ponownie stał się przedmiotem powszechnej uwagi.

Jak usunąć spam z kalendarza na iPhonie

Jak usunąć spam z kalendarza na iPhonie

Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji systemu iOS

Otwórz aplikację Kalendarze.

Stuknij niechciane wydarzenie w Kalendarzu.

Stuknij opcję Anuluj subskrypcję tego kalendarza u dołu ekranu.

Aby potwierdzić, stuknij opcję Anuluj subskrypcję. 

https://support.apple.com/pl-pl/HT211076

Nowy wątek na Reddicie zebrał w tym tygodniu prawie 5000 głosów i wzywa Apple do wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń przed tymi wyskakującymi okienkami. To właśnie ten wątek sprawił, że problem spamu związanego z kalendarzami ponownie znalazł się w centrum uwagi.

Apple nie skomentowało publicznie, jakie konkretnie środki podjęło, by rozwiązać ten problem, ale dzięki filmowi opublikowanemu przez Wsparcie Apple, który do tej pory zgromadził ponad 97 000 wyświetleń, ma na to rozwiązanie.

Film radzi, aby użytkownicy, logicznie rzecz biorąc, wypisali się z tych spamerskich kalendarzy. Film nie oferuje jednak żadnych informacji na temat tego, jakie działania można podjąć, by w ogóle nie otrzymywać zaproszeń.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej