Sparkasse: płatności Girocard poprzez Apple Pay możliwe również online

przez Eryk
0 komentarzy

Po tym jak Sparkassen-Finanzgruppe spóźniła się z dołączeniem do Apple Pay, prace nad usługą nadal trwają. Od teraz klienci Sparkasse mogą również korzystać z Apple Pay za pomocą cyfrowej karty Girocard.

W 2018, Apple Pay wystartowało również w Niemczech. Sparkassen-Finazgruppe nie była początkowo jednym ze zwolenników i ogłosiła swoje zainteresowanie dopiero w 2019 roku. Pod koniec tego samego roku, nadszedł czas i eksperci finansowi wprowadzili usługę dla klientów kart kredytowych. Dopiero w sierpniu 2020 roku klienci nieposiadający kart kredytowych mogli stworzyć cyfrową Girocard, która mogła być używana do płatności Apple Pay.

Sparkasse: płatności Girocard poprzez Apple Pay możliwe również online
Apple Pay w Sparkasse (Obraz: Sparkasse)

Stanowiło to praktyczną alternatywę i znacznie poszerzyło grono użytkowników Apple Pay. Miało to jednak jedną poważną wadę: cyfrowej Girocard nie można było używać do płatności online za pomocą Apple Pay, a jedynie do lokalnych płatności.

Sparkasse rozszerza funkcje cyfrowej karty Girocard

Jak zapowiada teraz grupa finansowa, użytkownicy Girocard mogą w dowolnym miejscu płacić za pomocą Apple Pay tak samo szybko i łatwo jak klienci kart kredytowych. Nie jest wymagane konto klienta, ani wielokrotne wprowadzanie informacji dotyczących płatności, rozliczeń lub wysyłki w celu sfinalizowania zakupu. Na tym jednak nie koniec.

Jako użyteczne rozszerzenie nowej funkcji online, zostanie również zintegrowana bezpłatna ochrona kupującego przy płatnościach kartą Girocard, która powinna automatycznie chronić klientów podczas dokonywania płatności w aplikacjach i w Internecie za pomocą Apple Pay. Sparkasse wskazuje Flixbus, MediaMarkt, Bolt, Wolt, TooGoodToGo, GetYourGuide i Lieferando jako pierwszych partnerów, którzy już obsługują płatności Apple Pay w odpowiednich aplikacjach i sklepach internetowych.

Firma zapowiada ponadto, że od samego początku w projekcie uczestniczy również kilka lokalnych przedsiębiorstw transportowych, w tym monachijskie stowarzyszenie transportu i taryf (MVV), stowarzyszenie transportu w Szlezwiku-Holsztynie (NAH.SH) oraz VAG Nuremberg. Między innymi Booking.com, Christ jeweller, Cyberport, dm Drogerie Markt i Berliner Verkehrsbetriebe (BVG) planują uruchomienie tej funkcji latem. Co ciekawe, Girocard firmy Apple nie jest obecnie (jeszcze) akceptowany przy zakupach w iTunes lub App Store.

Skonfiguruj Apple Pay z kartą Sparkassen Girocard

Apple Pay jest łatwe do skonfigurowania. Na iPhonie, wystarczy otworzyć aplikację Portfel i dotknij ikony Plus w prawym górnym rogu, aby dodać kartę. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dodać swoją kartę. Po dodaniu karty będziesz mógł od razu korzystać z Apple Pay na swoim telefonie iPhone, zegarku Apple Watch i iPadzie. Nadal będziesz otrzymywać wszystkie korzyści związane z kartą Sparkassen-Card.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.