Sprzedaż iPhone 14 Pro jest zagrożona z powodu protestów w fabryce Foxconn

przez Eryk

Dostawy iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max w czwartym kwartale 2022 roku będą „znacząco niższe” od rynkowego konsensusu z powodu protestów pracowniczych w głównej fabryce iPhone’ów Foxconn w Chinach, jak twierdzi analityk Ming-Chi Kuo.

iPhone 14 Pro

Sprzedaż iPhone 14 Pro jest zagrożona

Kuo powiedział dziś, że produkcja iPhone’ów w fabryce w Zhengzhou została „znacząco dotknięta” przez protesty związane z niekorzystnymi warunkami pracy, co skłoniło go do obniżenia prognozy dostaw iPhone’ów w czwartym kwartale 2022 roku o 20% do 70-75 milionów sztuk, w porównaniu do konsensusu rynkowego na poziomie 80-85 milionów sztuk.

Według Kuo, średni wskaźnik wykorzystania mocy produkcyjnych w fabryce wynosił w listopadzie tylko około 20%, a w grudniu ma wzrosnąć do 30-40%. Powiedział, że Pegatron i Luxshare otrzymały od Foxconnu po około 10% zamówień na iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max, ale masowe wysyłki będą miały miejsce najwcześniej pod koniec grudnia.

Kuo uważa, że problemy z produkcją mogą spowodować, że przychody z iPhone’a będą w tym kwartale „znacząco niższe od konsensusu rynkowego o 20-30% lub więcej”.

Z powodu długich opóźnień w wysyłce i recesji Kuo uważa, że większość popytu na modele iPhone’a 14 Pro w tym kwartale po prostu „zniknie”, a nie zostanie odłożona na później, co sugeruje, że wielu klientów, którzy kupiliby iPhone’a 14 Pro właśnie teraz, nie wróci do zamawiania tego urządzenia w styczniu lub później, gdy podaż się poprawi.

W sklepie internetowym Apple w USA modele iPhone’a 14 Pro są obecnie wysyłane z co najmniej czterotygodniowym opóźnieniem, ponieważ firma stara się utrzymać dostawy.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej