Szybkość iPhone 12 w 5G w tyle za konkurencją

przez Eryk

Szybkość iPhone 12 w 5G w tyle za konkurencją

Nowy raport Opensignal przedstawia przybliżony obraz tego, jak wydajność 5G telefonu iPhone 12 porównuje się ze smartfonami z Androidem w USA. Większość z 25 najszybszych smartfonów 5G została wyprodukowana przez firmę Samsung. Podczas gdy iPhone 12 odnotował 2,3-krotny wzrost prędkości 5G w porównaniu z iPhone’ami 4G, najszybszy iPhone 5G firmy Apple znajdował się na dolnym końcu pola.

iphone 12 5g

Opensignal opublikował nowy raport na temat wydajności 5G w USA w podziale na modele smartfonów, z nowym Galaxy S21 5G firmy Samsung zajmującym pierwsze miejsce ze średnią prędkością pobierania 56 Mbit / s. Według Opensignal, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max były znacznie wolniejsze przy 36,9 Mbit / si 36,2 Mbit / s. IPhone 12 i iPhone 12 mini osiągały odpowiednio prędkości 29,6 Mbit / si 32,9 Mbit / s.

Nawet jeśli iPhone pozostaje w tyle za testowanymi smartfonami 5G z Androidem w teście szybkości 5G, to Opensignal potwierdza, że ​​premiera 5G Apple’a to zdecydowanie istotna poprawa. Firma analityczna podkreśla, że ​​Apple dogonił generację 4G. Opensignal wyjaśnia, że ​​poprzednie iPhone’y również pozostawały w tyle za smartfonami z Androidem, jeśli chodzi o prędkości 4G. Jednak wraz z przejściem z Intela do Qualcomm, Apple był w stanie zrobić większy skok z 4G do 5G niż w przypadku konkurencji.

Przyczyną wciąż dużej odległości może być doświadczenie. Większość producentów Androida jest już w drugiej lub trzeciej generacji modeli 5G, co oznacza większe doświadczenie w optymalizacji anteny i przetwarzania sygnału. Apple korzysta również z modemu Qualcomm X55. Niektórzy konkurenci już polegają na następnych chipach

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej