Te nowe produkty Apple czekają na Ciebie w 2022 roku: iPad z MagSafe i więcej

przez Eryk

Po spokojnym roku 2020, w roku 2021 Apple zaczął rosnąć w siłę. Firma wprowadziła różne zmiany w wyglądzie znanych produktów, takich jak 24-calowy iMac, iPad mini, słuchawki AirPods 3 i MacBook Pro. Według Marka Gurmana będzie to kontynuowane w 2022 roku.

nowe produkty Apple
Nick_H / Pixabay

W 2020 roku Apple zapowiedziało gruntowne zmiany w systemie Mac. Firma chce odejść od procesorów Intela do 2022 roku. W międzyczasie kalifornijska firma oferuje już wiele komputerów Mac z Apple Silicon. Ostatnio, w październiku, Apple zaprezentowało nowego MacBooka Pro w eleganckim, przeprojektowanym wydaniu. To oznaczało koniec 2021 roku sprzętowego Apple. Według Marka Gurmana z Bloomberga, nadchodzący rok będzie jeszcze ciekawszy.

Apple w 2022 roku: MacBook Air, iPad Pro i inne

Jak donosi Gurman w najnowszym wydaniu swojego cotygodniowego newslettera „Power On”, Apple ma wielkie plany na 2022 rok. Według niego, tablety Apple’a otrzymają tylko drobne aktualizacje, przy czym iPad Pro dostanie nową funkcję: MagSafe. Przynajmniej tak uważa Gurman, że Apple wyposaży tablet Pro w funkcję bezprzewodowego ładowania.

Z MagSafe 3 dla MacBook Pro i magnes MagSafe w iPhone, Apple ma przygotowane co najmniej dwa standardy, które mogłyby być używane do tego. iPad Pro nie będzie jedynym urządzeniem Pro firmy Apple, które otrzyma aktualizację. Według Gurmana, można również oczekiwać drugiej generacji AirPods Pro w 2022 roku.

W segmencie niskobudżetowym również można spodziewać się nowości lub unowocześnień. Zgodnie z tym, iPhone SE ma otrzymać łączność 5G, a MacBook Air ma otrzymać kompleksowy redesign. Oprócz nowego wyglądu, otrzyma on nowy chip Apple M2.

Ten ostatni może być również wykorzystany w nowych wariantach Mac mini, a także w podstawowych MacBookach Pro. Oprócz iPhone’a SE aktualizację ma otrzymać także Apple Watch SE, który będzie wyposażony przynajmniej w nowszy chip.

Nowe produkty Apple

Dziennikarz Bloomberga przypuszcza, że Apple ogłosi high-endowy model iMaca, który będzie pozycjonowany powyżej obecnego 24-calowego modelu. Jednocześnie Mac Pro ma być po raz pierwszy wyposażony w Apple Silicon. Potencjalnie duet M1 Max może zapewnić wystarczającą wydajność w tym zakresie.

Według plotek, Apple pracuje nad zestawem słuchawkowym mixed reality, który również może zostać wydany w 2022 roku. Według najnowszych doniesień, Apple skupi się na mediach, grach i komunikacji.

Czy Apple dostarczy to, co zapowiada Gurman? Co o tym sądzisz? Daj nam znać w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej