W systemie iOS 13.2 AirPods i kompatybilne słuchawki Beats otrzymały funkcję „Ogłaszaj wiadomości przez Siri”. Jak dotąd tylko własne aplikacje Apple obsługiwały tę funkcję. Jednak w obecnej wersji beta Telegrama dostępna jest pierwsza aplikacja innej firmy, która może ogłaszać przychodzące wiadomości za pośrednictwem Siri.

Pozwól Siri ogłaszać wiadomości Telegram na AirPods

Gdy funkcja Ogłaszaj wiadomości za pomocą Siri jest włączona, słuchawki są podłączone do iPhone’a lub iPada, a urządzenie jest zablokowane, Siri odczytuje na głos przychodzące wiadomości. Siri odtwarza dźwięk, podaje nazwę nadawcy i odczytuje wiadomość. Jeśli wiadomość jest długa, Siri ogłosi nazwę nadawcy i po prostu poinformuje go, że wysłał wiadomość. W razie potrzeby Siri przeczyta na głos całą wiadomość.

Ta funkcja działa ze standardową aplikacją do obsługi wiadomości i innymi aplikacjami firmy Apple. Siri API jest dostępne dla programistów zewnętrznych, którzy chcą przejąć funkcjonalność, z której teraz korzysta aplikacja informacyjna Telegram. Jak donosi The 8-Bit, beta testerzy Telegrama mogą pobrać aktualną wersję beta za pośrednictwem TestFlight i od teraz testować „ogłaszaj wiadomości z Siri”.

Funkcja Ogłaszaj wiadomości z Siri jest kompatybilna z AirPods (2.generacji), AirPods Pro, Powerbeats, Powerbeats Pro i Beats Solo Pro. Funkcję tę można aktywować w aplikacji Ustawienia w sekcji „Powiadomienia”> „Ogłaszaj wiadomości przez Siri”. Możesz także określić, z których kontaktów Siri ma czytać wiadomości. Aby to zrobić, dotknij „Wiadomości”, a następnie wybierz „Ulubione”, „Używane”, „Kontakty” lub „Wszystkie”.

Poprzedni artykułApple Watch: nowy rekord sprzedaży w III kwartale 2020
Następny artykułiPhone 12 ma problemy z zasięgiem 5G i LTE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj