Telegram Beta – pierwsza aplikacja innej firmy obsługująca „ogłaszanie wiadomości za pomocą Siri”

przez Eryk

W systemie iOS 13.2 AirPods i kompatybilne słuchawki Beats otrzymały funkcję „Ogłaszaj wiadomości przez Siri”. Jak dotąd tylko własne aplikacje Apple obsługiwały tę funkcję. Jednak w obecnej wersji beta Telegrama dostępna jest pierwsza aplikacja innej firmy, która może ogłaszać przychodzące wiadomości za pośrednictwem Siri.

Pozwól Siri ogłaszać wiadomości Telegram na AirPods

Gdy funkcja Ogłaszaj wiadomości za pomocą Siri jest włączona, słuchawki są podłączone do iPhone’a lub iPada, a urządzenie jest zablokowane, Siri odczytuje na głos przychodzące wiadomości. Siri odtwarza dźwięk, podaje nazwę nadawcy i odczytuje wiadomość. Jeśli wiadomość jest długa, Siri ogłosi nazwę nadawcy i po prostu poinformuje go, że wysłał wiadomość. W razie potrzeby Siri przeczyta na głos całą wiadomość.

Ta funkcja działa ze standardową aplikacją do obsługi wiadomości i innymi aplikacjami firmy Apple. Siri API jest dostępne dla programistów zewnętrznych, którzy chcą przejąć funkcjonalność, z której teraz korzysta aplikacja informacyjna Telegram. Jak donosi The 8-Bit, beta testerzy Telegrama mogą pobrać aktualną wersję beta za pośrednictwem TestFlight i od teraz testować „ogłaszaj wiadomości z Siri”.

Funkcja Ogłaszaj wiadomości z Siri jest kompatybilna z AirPods (2.generacji), AirPods Pro, Powerbeats, Powerbeats Pro i Beats Solo Pro. Funkcję tę można aktywować w aplikacji Ustawienia w sekcji „Powiadomienia”> „Ogłaszaj wiadomości przez Siri”. Możesz także określić, z których kontaktów Siri ma czytać wiadomości. Aby to zrobić, dotknij „Wiadomości”, a następnie wybierz „Ulubione”, „Używane”, „Kontakty” lub „Wszystkie”.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej