TikTok wprowadza efekt AR za pomocą skanera LiDAR w iPhone 12 Pro

przez Eryk

Czy używasz TikTok, a także masz iPhone’a 12 Pro lub iPhone’a 12 Pro? Następnie w aplikacji wykorzystującej technologię LiDAR smartfona Apple dostępny jest teraz nowy efekt rzeczywistości rozszerzonej.

TikTok z efektami AR

TikTok wprowadza nową funkcję skierowaną do posiadaczy iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max. Serwis społecznościowy wykorzystuje swoje konto na Twitterze, aby zwrócić uwagę na fakt, że nowy rok można uczcić nowym efektem AR. Krótki film przedstawia złoty balon i konfetti, które jednocześnie reagują na obecność rzeczywistych obiektów w otoczeniu.

Firma Apple po raz pierwszy zainstalowała skaner LiDAR na iPadzie Pro zeszłej wiosny. Jesienią przeskoczył również na iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max. Apple formułuje to w następujący sposób

Zupełnie nowy skaner LiDAR jest zintegrowany z Pro-Line i oferuje możliwość pomiaru odległości światła i wykorzystania informacji o głębokości pikseli sytuacji. Technologia ta zapewnia szybsze, bardziej realistyczne wrażenia z rzeczywistości rozszerzonej i 6-krotnie poprawia autofokus w słabo oświetlonych scenach, co skutkuje większą dokładnością i krótszym czasem nagrywania zdjęć i filmów. Ten zaawansowany sprzęt, w połączeniu z wydajnością Neural Engine A14, umożliwia również wykonywanie portretów w trybie nocnym, gdzie piękny efekt bokeh można uzyskać nawet przy słabym oświetleniu.

Za pomocą interfejsów programistów programiści mogą tworzyć zaawansowane środowiska rzeczywistości rozszerzonej i korzystać z unikalnych funkcji w swoich aplikacjach. W przypadku TikTok konfetti sprawia wrażenie, jakby konfetti faktycznie znajdowały się w pomieszczeniu. Inne aplikacje używają już skanera LiDAR na iPhonie 12 Pro i iPadzie Pro.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej