TikTok wprowadza efekt AR za pomocą skanera LiDAR w iPhone 12 Pro

przez Eryk
0 komentarzy

Czy używasz TikTok, a także masz iPhone’a 12 Pro lub iPhone’a 12 Pro? Następnie w aplikacji wykorzystującej technologię LiDAR smartfona Apple dostępny jest teraz nowy efekt rzeczywistości rozszerzonej.

TikTok z efektami AR

TikTok wprowadza nową funkcję skierowaną do posiadaczy iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max. Serwis społecznościowy wykorzystuje swoje konto na Twitterze, aby zwrócić uwagę na fakt, że nowy rok można uczcić nowym efektem AR. Krótki film przedstawia złoty balon i konfetti, które jednocześnie reagują na obecność rzeczywistych obiektów w otoczeniu.

Twitter

Mit dem Laden des Tweets akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von Twitter.
Mehr erfahren

Inhalt laden

Firma Apple po raz pierwszy zainstalowała skaner LiDAR na iPadzie Pro zeszłej wiosny. Jesienią przeskoczył również na iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max. Apple formułuje to w następujący sposób

Zupełnie nowy skaner LiDAR jest zintegrowany z Pro-Line i oferuje możliwość pomiaru odległości światła i wykorzystania informacji o głębokości pikseli sytuacji. Technologia ta zapewnia szybsze, bardziej realistyczne wrażenia z rzeczywistości rozszerzonej i 6-krotnie poprawia autofokus w słabo oświetlonych scenach, co skutkuje większą dokładnością i krótszym czasem nagrywania zdjęć i filmów. Ten zaawansowany sprzęt, w połączeniu z wydajnością Neural Engine A14, umożliwia również wykonywanie portretów w trybie nocnym, gdzie piękny efekt bokeh można uzyskać nawet przy słabym oświetleniu.

Za pomocą interfejsów programistów programiści mogą tworzyć zaawansowane środowiska rzeczywistości rozszerzonej i korzystać z unikalnych funkcji w swoich aplikacjach. W przypadku TikTok konfetti sprawia wrażenie, jakby konfetti faktycznie znajdowały się w pomieszczeniu. Inne aplikacje używają już skanera LiDAR na iPhonie 12 Pro i iPadzie Pro.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.