Vanish Mode na Messengerze i Instagramie umożliwia wysyłanie znikających wiadomości

przez Eryk

Funkcje Snapchata nadal pojawiają się w aplikacjach na Facebooku i Instagramie. Najnowsza wersja nosi nazwę „Vanish Mode” i, jak sama nazwa wskazuje, oferuje użytkownikom możliwość wysyłania tekstów, zdjęć, emotikonów, wiadomości głosowych i nie tylko, które znikają po zobaczeniu. Najpierw pojawia się na Facebooku Messenger, a także na czatach na Instagramie.

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o trybie znikania Facebooka do wysyłania wiadomości we wrześniu, gdy ogłosiliśmy, że Facebook Messenger i Instagram zostały oficjalnie połączone:

Tryb znikania: wybierz tryb, w którym widoczne wiadomości znikają po zobaczeniu lub po zamknięciu czatu.

The Verge informuje dziś, że nowy efemeryczny tryb przesyłania wiadomości jest teraz dostępny, począwszy od Facebook Messenger.

Oto jak to działa:

Tryb znikania pojawi się w obu aplikacjach jako odrębna opcja, którą można włączać i wyłączać w ustawieniach dowolnej wiadomości czatu lub wątku grupowego. Możesz także wejść w ten tryb, przesuwając palcem w górę w oknie czatu. Tryb umożliwi wówczas znikanie wiadomości i inne interakcje na czacie, z opcją wyłączenia znajdującą się w górnej części okna czatu lub przez ponowne przesunięcie w dół.

The Verge zauważa również, że zostaniesz ostrzeżony, jeśli ktoś zrobi zrzut ekranu podczas czatu w trybie Vanish, a użytkownicy mogą „zgłaszać osoby podczas czatu w trybie Vanish”.

Facebook twierdzi, że tryb Vanish zaczyna się pojawiać w Stanach Zjednoczonych i innych krajach od dziś. Ale Instagram uruchomi go dopiero w późniejszym terminie.

Warto zauważyć, że w zeszłym tygodniu widzieliśmy, jak WhatsApp na Facebooku zaczął znikać wiadomości, chociaż nie są one specjalnie oznaczone jako „Tryb znikania”.

Masz juz ta opcje na Messengerze? Daj nam znać w komentarzach!

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej