TSMC przygotowuje produkcję chipów w technologii 3nm na drugą połowę 2022 roku

przez Eryk

Dostawca Apple, TSMC, przygotowuje się do produkcji 3nm chipów w drugiej połowie 2022 roku, a w najbliższych miesiącach dostawca rozpocznie produkcję 4nm chipów, według nowego raportu DigiTimes.

Apple wcześniej zarezerwował początkową produkcję 4nm chipów TSMC dla przyszłych Maców, a ostatnio zlecił TSMC rozpoczęcie produkcji chipu A15 dla nadchodzącego iPhone’a 13, opartego na ulepszonym procesie 5nm.

TSMC przygotowuje produkcję chipów w technologii 3nm na drugą połowę 2022 roku

TSMC przygotowuje produkcję chipów w technologii 3nm

Dzisiejszy raport nakreśla bardziej długoterminowy plan dla TSMC, stwierdzając, że nowy proces produkcyjny chipów 3nm zaoferuje 15% wzrost wydajności wraz z 30% poprawą efektywności energetycznej i wejdzie do masowej produkcji pod koniec przyszłego roku.


TSMC twierdzi, że jego technologia N3 będzie najbardziej zaawansowaną technologią na świecie, gdy rozpocznie się jej masowa produkcja w drugiej połowie 2022 roku. Opierając się na sprawdzonej architekturze tranzystorów FinFET, zapewniającej najlepszą wydajność, efektywność energetyczną i efektywność kosztową, N3 będzie oferować do 15% wzrost prędkości lub zużywać do 30% mniej energii niż N5, a także zapewniać do 70% wzrost intensywności układu scalonego.

Podczas gdy raport nie oferuje żadnych szczegółów, jak nowy chip 3nm może być wdrożony do produktów Apple. Chip Apple 14, obecnie w iPhone 12 serii i iPad Air, jest oparty na procesie 5nm. Apple Silicon M1 również dzieli tę samą architekturę 5nm.

Mniejszy proces technologiczny zapewnia lepszą wydajność i efektywność energetyczną oraz oferuje większą swobodę przy projektowaniu produktów, dzięki mniejszej powierzchni całkowitej.

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej