tvOS 14.5 Beta 3 jest dostępna

przez Eryk

tvOS 14.5 Beta 3 jest dostępna

Apple udostępniła dziś trzecią wersję beta nadchodzącej aktualizacji tvOS 14.5 dla programistów do celów testowych, a nowe oprogramowanie w wersji beta pojawi się dwa tygodnie po wydaniu przez Apple drugiej wersji beta tvOS 14.5.

Wersja beta programu tvOS 14.5 przeznaczona dla Apple TV czwartej i piątej generacji i może zostać pobrana na Apple TV za pośrednictwem profilu zainstalowanego przy użyciu Xcode.

tvOS 14.5 zapewnia obsługę najnowszych kontrolerów PlayStation 5 DualSense i Xbox Series X, których można używać do grania w gry z tvOS App Store i Apple Arcade.

Nie wiemy jeszcze, czy w tvOS 14.5 jest coś jeszcze pod względem funkcji, ponieważ aktualizacje tvOS są często niewielkie, ale wydanie tvOS spowoduje, że Apple zacznie egzekwować nowe zasady przejrzystości śledzenia aplikacji, a programiści muszą teraz zapytać w celu uzyskania zgody użytkownika na dostęp do jego losowego identyfikatora reklamowego (znanego jako IDFA) w celu śledzenia aktywności użytkowników w aplikacjach i witrynach internetowych w celu dostosowania reklam.

Idąc dalej, gdy aplikacja chce uzyskać dostęp do identyfikatora reklamowego osoby w tvOS, użytkownicy będą otrzymywać monit z opcjami „Zezwalaj na śledzenie” lub „Poproś aplikację o nieśledzenie”. Wybranie opcji „Poproś aplikację, aby nie śledziła” uniemożliwi deweloperowi aplikacji dostęp do IDFA użytkownika, a programiści będą również musieli uszanować preferencje użytkownika dotyczące śledzenia i powstrzymać się od korzystania z innych inwazyjnych metod śledzenia między aplikacjami.

Główna aktualizacja tvOS 14 wydana we wrześniu przyniosła rozszerzoną obsługę obrazu w obrazie, nową integrację HomeKit z kamerami HomeKit Secure Video, obsługę wielu profili ‌Apple Arcade‌ i ​​nie tylko.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej