tvOS 14.5 z nową funkcją balansu kolorów już dostępny

Apple udostępnił dziś tvOS 14.5 i HomePod 14.5 wszystkim użytkownikom posiadającym Apple TV HD, Apple TV 4K pierwszej generacji, HomePod i HomePod mini.

tvOS 14.5 z nową funkcją balansu kolorów
photo by apple

tvOS 14.5 z nową funkcją balansu kolorów

Aktualizacja przynosi wsparcie dla najnowszych kontrolerów PlayStation 5 DualSense i Xbox Series X, które mogą być używane do grania w gry z poziomu tvOS.

tvOS 14.5 przynosi także funkcję Adjust Color Balance do wszystkich dostępnych Apple TV. Dzięki zaawansowanym czujnikom w dekoderze i iPhonie, Apple TV wykorzystuje czujnik światła w iPhonie do porównania balansu kolorów ze standardową specyfikacją branżową stosowaną przez kinooperatorów na całym świecie.

Korzystając z tych danych, Apple TV automatycznie dostosowuje sygnał wyjściowy wideo, aby zapewnić znacznie wierniejsze kolory i lepszy kontrast – bez konieczności dostosowywania ustawień telewizora.

Oprogramowanie dodaje także obsługę Apple TV 4K drugiej generacji oraz nowego pilota Siri Remote, który współpracuje z poprzednią wersją Apple TV. Nowe Apple TV i Siri Remote będą dostępne do zamówienia w piątek, 30 kwietnia.

HomePod 14.5, na przykład, jest pierwszą aktualizacją do HomePod po tym, jak Apple zaprzestał jego produkcji w marcu ubiegłego roku i przynosi wsparcie dla dwóch nowych głosów Siri. Poza tym, HomePod OS ma drobne poprawki błędów.

Możesz pobrać tvOS 14.5 w Ustawieniach na swoim Apple TV. Aby zaktualizować HomePod 14.5, musisz użyć aplikacji Home na swoim iPhonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *