tvOS 14.5 z nową funkcją balansu kolorów już dostępny

przez Eryk

Apple udostępnił dziś tvOS 14.5 i HomePod 14.5 wszystkim użytkownikom posiadającym Apple TV HD, Apple TV 4K pierwszej generacji, HomePod i HomePod mini.

tvOS 14.5 z nową funkcją balansu kolorów
photo by apple

tvOS 14.5 z nową funkcją balansu kolorów

Aktualizacja przynosi wsparcie dla najnowszych kontrolerów PlayStation 5 DualSense i Xbox Series X, które mogą być używane do grania w gry z poziomu tvOS.

tvOS 14.5 przynosi także funkcję Adjust Color Balance do wszystkich dostępnych Apple TV. Dzięki zaawansowanym czujnikom w dekoderze i iPhonie, Apple TV wykorzystuje czujnik światła w iPhonie do porównania balansu kolorów ze standardową specyfikacją branżową stosowaną przez kinooperatorów na całym świecie.

Korzystając z tych danych, Apple TV automatycznie dostosowuje sygnał wyjściowy wideo, aby zapewnić znacznie wierniejsze kolory i lepszy kontrast – bez konieczności dostosowywania ustawień telewizora.

Oprogramowanie dodaje także obsługę Apple TV 4K drugiej generacji oraz nowego pilota Siri Remote, który współpracuje z poprzednią wersją Apple TV. Nowe Apple TV i Siri Remote będą dostępne do zamówienia w piątek, 30 kwietnia.

HomePod 14.5, na przykład, jest pierwszą aktualizacją do HomePod po tym, jak Apple zaprzestał jego produkcji w marcu ubiegłego roku i przynosi wsparcie dla dwóch nowych głosów Siri. Poza tym, HomePod OS ma drobne poprawki błędów.

Możesz pobrać tvOS 14.5 w Ustawieniach na swoim Apple TV. Aby zaktualizować HomePod 14.5, musisz użyć aplikacji Home na swoim iPhonie.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej