tvOS 15 oferuje dostęp do aplikacji za pomocą Face ID na iPhonie

przez Eryk

tvOS 15 nie otrzymał zbyt wiele uwagi na scenie podczas keynote WWDC 2021. Jednak sesje deweloperskie, które następują po nich, zawsze zawierają pewne nowe funkcje, które nie mieszczą się w ramach wydarzenia premierowego. Tak jest w przypadku tvOS 15. Jak Apple zaznacza w nowej sesji WWDC, do aplikacji tvOS będzie można logować się za pomocą Touch ID i Face ID.

tvOS 15 oferuje dostęp do aplikacji za pomocą Face ID na iPhonie
zdjęcie by apple

tvOS 15 oferuje dostęp do aplikacji za pomocą Face ID na iPhonie

Jak tłumaczy Apple, z tvOS 15 chcą znacznie ułatwić logowanie do aplikacji bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. Tak firma tłumaczy w trakcie sesji WWDC:

Chcemy, aby każdy użytkownik Apple TV miał szybki i bezproblemowy dostęp do swoich treści. Oznacza to, że proces logowania do Twoich aplikacji powinien być płynny i bezproblemowy. Jednym z najczęstszych sposobów logowania jest użycie hasła. Użytkownicy są zachęcani do używania silnych i unikalnych haseł, ale ich wprowadzanie może być frustrujące. W tvOS 15 mamy świetną nową funkcję, która sprawia, że logowanie się za pomocą hasła w aplikacjach jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Zaczyna się od nowego widoku logowania do systemu. Ten widok robi kilka naprawdę ważnych rzeczy. Po pierwsze, zapewnia spójne logowanie w całym systemie tvOS. Po drugie, informuje użytkowników, że do zakończenia procesu logowania mogą użyć iPhone’a lub iPada. Po trzecie, daje użytkownikom opcje dla innych typów logowania, które Twoja aplikacja może obsługiwać.

Programiści mogą więc zaimplementować w swoich aplikacjach nową funkcję tvOS, która umożliwia integrację Face ID lub Touch ID do uwierzytelniania zakupów i logowania się do aplikacji. System wykorzystuje do tego celu funkcję Face ID lub Touch ID iPhone’a.

nowości w tvOS 15

Nowa opcja „Zaloguj się za pomocą urządzenia Apple” pojawi się przy pierwszej próbie zalogowania się do aplikacji tvOS, gdzie trzeba się zalogować, jeśli deweloperzy zaimplementowali tę funkcję. Użytkownicy, którzy zdecydują się uwierzytelnić za pomocą iPhone’a lub iPada, otrzymają na swoich urządzeniach powiadomienie kierujące ich do żądania Face ID/Touch ID. Po udanym uwierzytelnieniu, system zasugeruje odpowiednie dane uwierzytelniające z łańcucha kluczy.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej