tvOS 15 wprowadza przeprojektowany interfejs odtwarzacza wideo w Apple TV

przez Eryk

W porównaniu do iOS 15, iPadOS, watchOS 8 i macOS Monterey, Apple stosunkowo krótko opowiedziało o tvOS 15 podczas keynote WWDC 2021. Niemniej jednak tvOS 15 przynosi ze sobą parę większych i mniejszych nowości. Przeprojektowana zostanie między innymi powłoka wideo w aplikacji Apple TV.

tvOS 15 wprowadza przeprojektowany odtwarzacz wideo dla aplikacji Apple TV
Odtwarzacz wideo w tvOS 15 (zdjęcie:9to5mac)

Odtwarzacz wideo w tvOS 15 zyskuje jednolity wygląd

Powiedzieliśmy już o tym, że dźwięk przestrzenny może być używany z Apple TV 4K w przyszłości. System wykorzystuje teraz czujniki AirPods, aby analizować, w którą stronę zwrócony jest użytkownik, gdy rozpoczyna odtwarzanie filmu. Jeśli użytkownik wstanie i poruszy się, pozycja jest ponownie sprawdzana w celu zaktualizowania dźwięku 3D. Całość działa z materiałem w stereo, 5.1, 7.1 oraz z Dolby Atmos.

Dotknęliśmy także nowej funkcji, jaką jest możliwość używania HomePoda mini jako domyślnego głośnika. SharePlay z FaceTime jest również obsługiwany przez tvOS 15.

Następnie przyjrzyjmy się odtwarzaczowi wideo w aplikacji Apple TV. Mówiąc prościej, interfejs wbudowanego odtwarzacza wideo w Apple TV zyskał nową szatę graficzną z łatwiejszymi do odczytania tytułami i elementami sterującymi, które można odkryć. Apple wykorzystuje ten sam wygląd i sposób działania, który jest już używany w iPhone’ach, iPadach i komputerach Mac.

dźwięk przestrzenny może być używany z Apple TV
dźwięk przestrzenny w Apple TV (zdjęcie:9to5mac)

Tytuły seriali telewizyjnych i filmów są wyświetlane dużą czcionką w lewym dolnym obszarze ekranu, gdy wyświetlany jest pasek postępu. Tytuły odcinków są wyświetlane mniejszą czcionką bezpośrednio nad nazwą serii. Pojawi się również nowy przycisk Informacje, który jest wizualną wskazówką do strony szczegółów treści, gdzie można ponownie uruchomić odcinek, przeglądać więcej odcinków i wyświetlać opisy wideo.

Do tej pory Apple korzystało z rozwijanego menu w tvOS, które dawało dostęp do ustawień języka wideo, napisów i wyjścia dźwięku. Ustawienia te można teraz znaleźć w lewym dolnym obszarze nad paskiem postępu.

via 9to5Mac

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej