tvOS 16, trzecia beta dla deweloperów

przez Eryk

Dzisiaj Apple wydało deweloperom trzecią betę nadchodzącej aktualizacji tvOS 16 w celach testowych, przy czym beta ta pojawiła się dwa tygodnie po tym, jak Apple wydało deweloperom drugą betę tvOS 16.

tvOS 16

tvOS 16, Apple udostępnia deweloperom trzecią betę

Programiści mogą pobrać nową betę tvOS 16, pobierając profil na Apple TV za pomocą Xcode.

tvOS 16 umożliwia łączność między urządzeniami, funkcję, która pozwala programistom integrować aplikacje Apple TV z aplikacjami iPhone’a, iPada i Apple Watch, aby odblokować nowe doświadczenia na telewizorze. Apple usprawnił także działanie profili wielu użytkowników w tvOS 16, dodając wspólny łańcuch kluczy, dzięki czemu użytkownicy nie będą musieli logować się i wybierać profilu przy uruchamianiu aplikacji Apple TV.

Obsługa kontrolerów gier została rozszerzona o Nintendo Joy-Cons i Pro Controller, a w aplikacji tvOS 16 Apple TV dostępna jest obsługa HDR10+. Z tvOS 16, Apple TV będzie wspierać Matter, nadchodzący standard, który poprawi interoperacyjność między akcesoriami smart home różnych firm.

tvOS 16 jest w tej chwili ograniczony do deweloperów, ale Apple udostępni publiczną betę oprogramowania publicznym beta testerom w lipcu.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej