Ubuntu na zjailbrekowanym iPhonie 7

przez Eryk
0 komentarzy

Jailbreak umożliwia użytkownikom uruchomienie kilku poprawek i innych modyfikacji iOS, ale jeden użytkownik ostatnio zdecydował się pójść dalej i zainstalować system operacyjny Ubuntu na iPhonie. Eksperyment został udostępniony przez użytkownika określonego jako „newhacker1746” na Reddicie.

Ubuntu na zjailbrekowanym iPhonie 7

Według użytkownika iPhone 7 używany podczas procesu nie działał już z powodu problemu z jego wewnętrzną pamięcią masową. Wtedy właśnie użytkownik zdecydował się spróbować zainstalować inny system operacyjny na urządzeniu przez połączenie USB Ethernet.

Proces ten wymaga narzędzia jailbreak checkra1n, które jest oparte na nieaktualnym exploicie sprzętowym „checkm8”. Ponadto jądro używane do uruchamiania Ubuntu na iPhonie nie wydaje się być kompatybilne z innymi chipami poza A10 Fusion, więc trzeba to zrobić na iPhonie 7.

Po naprawdę długim i skomplikowanym procesie użytkownik z powodzeniem zdołał uruchomić wersję arm64 Ubuntu 20.04 (popularna dystrybucja Linuksa) na iPhonie. Wynik można zobaczyć na poniższym filmie, który pokazuje uruchamianie systemu operacyjnego w trybie wiersza poleceń na telefonie:

YouTube video

Chociaż może to nie być przydatne dla większości użytkowników, zawsze warto sprawdzić, co umożliwia jailbreak na urządzeniach Apple. Jak zauważył iDownloadBlog, który jako pierwszy wykrył eksperyment, programistom udało się również uruchomić system operacyjny Android na iPhonie 7 za pomocą checkra1n.

Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem, instrukcje dotyczące uruchamiania Ubuntu na iPhonie 7 można znaleźć w tym poście na Reddicie.

via 9to5mac

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa ciasteczek, by poprawić jakość Twoich doświadczeń. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej