Układ A17 w iPhone 15 może poprawić żywotność baterii

przez Eryk

Układ A17, który ma być wykorzystany w nadchodzącym iPhonie 15, może skupić się bardziej na poprawieniu żywotności baterii niż wydajności.

Sugeruje to, że producent układów scalonych, TSMC, omawiając proces technologiczny 3 nm, który ma być zastosowany w iPhone’ie 15, położył większy nacisk na efektywność energetyczną niż na wydajność.

Układ A17 w iPhone 15

Układ A17 w iPhone 15 może poprawić żywotność baterii

Oczekuje się, że przyszłoroczny iPhone 15, a także komputery Mac wyposażone w nowy układ M2 Pro, będą korzystać z nowego procesu technologicznego 3nm. Byłoby to korzystne zwłaszcza dla MacBooka Pro i Maca Pro.

Przejście na technologię 3nm to duży krok, ponieważ jest to bezpośredni skok z 5nm. Każda nowa generacja procesu technologicznego pozwala na zmieszczenie większej mocy w chipie o tym samym rozmiarze. Zazwyczaj trzeba wyważyć proporcje między wydajnością a zużyciem energii, a układy Apple starają się oferować to, co najlepsze, łącząc rdzenie wydajne i energooszczędne.

żywotność baterii w iPhone

Firma TSMC ogłosiła, że jej układy wykonane w technologii 3nm oferują lepszą wydajność niż układy wykonane w technologii 5nm, zużywając przy tym o 35% mniej energii – donosi Bloomberg. Byłaby to imponująca poprawa efektywności energetycznej.

Do premiery iPhone’a 15 pozostało jeszcze 9 miesięcy, a zakłady TSMC na Tajwanie będą gotowe na czas. Firma zorganizowała niedawno uroczystość z okazji rozpoczęcia masowej produkcji chipów 3nm.

Jak bardzo jesteś zadowolony z iPhone’a 14, jeśli go kupiłeś? Napisz coś o tym w komentarzach, jesteśmy tego ciekawi.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.