Układ M3 dla komputerów Mac oraz układ A17 dla iPhone’a 15 Pro w przyszłym roku

przez Eryk

Jak wynika z raportu Nikkei Asia, przyszłe układy M3 dla komputerów Mac oraz układy A17 dla iPhone’ów 15 Pro będą produkowane w przyszłym roku w 3nm procesie technologicznym TSMC, znanym jako N3E. Oczekuje się, że urządzenia zostaną wprowadzone na rynek w 2023 roku.

Układ M3 dla komputerów Mac

Apple zastosuje technologię 3 nm TSMC w iPhone’ach i Macach w przyszłym roku

Według raportu, N3E będzie oferował lepszą wydajność i efektywność energetyczną w porównaniu z procesem 3nm pierwszej generacji znanym jako N3.

Tymczasem raport twierdzi, że Apple planuje wykorzystać proces 3nm pierwszej generacji TSMC do produkcji niektórych układów dla iPada. Nie jest jasne, do których modeli iPada odnosi się raport, ponieważ plotki sugerują, że Apple w przyszłym miesiącu zaktualizuje iPada Pro o układ M2, który jest produkowany w oparciu o proces 5nm drugiej generacji firmy TSMC. W tym roku spodziewany jest także nowy iPad klasy podstawowej ze starszym układem A14.

Raport twierdzi, że rok 2023 może być drugim z rzędu, w którym tylko modele Pro nowych iPhone’ów będą wyposażone w najnowszy układ Apple. W zeszłym tygodniu Apple zaprezentowało modele iPhone’a 14 Pro z układem A16 wykonanym w procesie 4 nm przez TSMC, podczas gdy standardowe modele iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Plus są wyposażone w układ A15 poprzedniej generacji.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej