„Universal Control” w macOS Monterey początkowo jako Beta

Wraz z macOS Monterey, Apple wprowadza nową funkcję o nazwie "Universal Control". Funkcja ta zostanie początkowo uruchomiona jako wersja beta.

przez Eryk

Universal Control to nowa funkcja integracyjna, która ułatwia współpracę między wieloma urządzeniami Apple. Apple opisuje tę funkcję w następujący sposób

"Universal Control" w macOS Monterey początkowo jako Beta
macOS Monterey

„Universal Control” w macOS Monterey początkowo jako Beta

Dzięki Universal Control użytkownicy mogą pracować, używając tylko myszy i klawiatury, płynnie przełączając się między komputerem Mac a iPadem bez konieczności konfigurowania funkcji. Użytkownicy mogą nawet przeciągać i upuszczać treści między urządzeniami. Dzięki AirPlay na komputerze Mac użytkownicy mogą odtwarzać, pokazywać i udostępniać niemal wszystko z iPhone’a lub iPada bezpośrednio na doskonałym wyświetlaczu Retina komputera Mac – od najnowszych filmów i gier po zdjęcia z wakacji i prezentacje.

System dźwiękowy Hi-Fi komputera Mac może być także używany jako głośnik AirPlay. Użytkownicy mogą po prostu odtwarzać muzykę lub podcasty na komputerze Mac lub używać go jako kolejnego głośnika do odtwarzania dźwięku w wielu pomieszczeniach.

Wraz z wydaniem wczorajszej bety 10 systemu macOS Monterey, okazuje się, że Apple jeszcze nie przełączyło przełącznika dla „Universal Control” w najnowszej becie. Dlatego nie wiadomo jeszcze, czy ta nowa funkcja trafi do pierwszego wydania macOS Monterey.

Jak informuje serwis Macrumors, funkcja działa już od kilku wersji beta. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, okazuje się, że Apple niedawno ogłosił „Universal Control” jako betę. Apple stosuje podobne podejście z innowacją iCloud+ „Private Relay”. To również jest obecnie nadal nazywane „beta”.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej