USB-C obowiązkowe dla urządzeń mobilnych od 2024 roku

przez Eryk

Parlament Europejski przemówił i podjął decyzję: Wspólna ładowarka do urządzeń mobilnych powinna stać się rzeczywistością już w 2024 roku. Do końca 2024 roku wszystkie telefony komórkowe, tablety i aparaty fotograficzne sprzedawane w UE muszą być wyposażone w port ładowania USB typu C.

USB-C

USB-C obowiązkowe od 2024 roku

Od wiosny 2026 roku obowiązek ten zostanie rozszerzony także na laptopy. Nowe prawo, przyjęte na posiedzeniu plenarnym we wtorek 602 głosami za, 13 przeciw i 8 wstrzymującymi się, jest częścią wysiłków UE na rzecz zmniejszenia ilości zużytego sprzętu elektronicznego i umożliwienia konsumentom dokonywania bardziej zrównoważonych wyborów.

Zgodnie z nowymi przepisami konsumenci nie będą już potrzebowali innej ładowarki za każdym razem, gdy kupią nowe urządzenie, ponieważ będą mogli używać jednej ładowarki do całej gamy małych i średnich przenośnych urządzeń elektronicznych – stwierdził Parlament. No, prawie tak – bo w zależności od urządzenia, moc takiej ładowarki jest również kluczowa.

Niezależnie od producenta wszystkie nowe telefony komórkowe, tablety, aparaty cyfrowe, słuchawki i zestawy słuchawkowe, przenośne konsole do gier wideo i głośniki, czytniki elektroniczne, klawiatury, myszy, przenośne systemy nawigacyjne, słuchawki i laptopy, które można ładować za pomocą kabla i które działają z mocą do 100 W, muszą być wyposażone w port USB typu C.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej