watchOS 8: Jak zainstalować betę na Apple Watch – oto, co musisz wiedzieć

przez Eryk

Od zeszłego roku Apple pozwala również uczestniczyć w beta testach nowych wersji systemu operacyjnego Apple Watch. Powiemy Ci, jak się zapisać i na co powinieneś zwrócić uwagę.

W watchOS 8 można oczekiwać wielu małych nowości. Apple daje więcej opcji podczas pisania wiadomości, pozwala ustawić wiele timerów i wprowadza nową aplikację Skup sie na priorytetach Oczywiście nie może zabraknąć nowych tarcz zegarka. Czy chcesz czekać do jesieni na aktualizację – prawdopodobnie nie. I nie musisz, bo Apple pozwala na udział w programie beta.

watchOS 8: Jak zainstalować betę na Apple Watch - oto, co musisz wiedzieć
Apple Watch (Obraz:Apple)

Ważna uwaga: nie ma już odwrotu

Jeśli zdecydujesz się zainstalować watchOS 8 beta na swoim Apple Watch, nie ma możliwości powrotu do watchOS 7. Ponadto, konieczne jest posiadanie bety do iOS 15 (lub iOS 14.7) zainstalowanej na iPhonie.

Przy okazji, po przejsciu na wersje iOS 15 beta nie radzę resetować iPhone’a do starszego oprogramowania, bo nie będzie w stanie używać go z Apple Watch. Należy o tym pamiętać.

Beta to beta. Podczas gdy Apple wydaje go do publicznej dyspozycji bez ograniczeń, nadal należy spodziewać się błędów i problemów, takich jak awarie lub krótki czas pracy na baterii. W najgorszym przypadku możliwa jest nawet utrata danych.

watchOS 8: Jak zainstalować betę na zegarku Apple Watch

Zanim będziesz mógł zainstalować betę na swoim Apple Watchu, czeka Cię trochę pracy. Po pierwsze, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie Apple’a poświęconej wersji beta. Aby to zrobić, kliknij „Zarejestruj się”, a następnie zaloguj się za pomocą identyfikatora Apple ID i hasła.

Teraz wybierz „watchOS” i postępuj zgodnie z instrukcjami. W przypadku bety iOS 15 i watchOS 8 trzeba będzie odwiedzić stronę ze smartfonem Apple’a, ponieważ do aktualizacji do bety trzeba będzie zainstalować profil beta. Następnie dotknij „Zarejestruj Apple Watch” przed wybraniem „Pobierz profil” na następnej stronie. Zainstaluj go i wprowadź swój kod dostępu, aby to zrobić. Ponownie potwierdzić wprowadzone dane. Twój Apple Watch uruchomi się ponownie. Po ponownym uruchomieniu otwórz ponownie aplikację Watch i w zakładce „Moje zegarki” przejdź do „Ogólne > Uaktualnienia” i zainstaluj betę.

Życzymy miłego korzystania z przedpremierowej wersji systemu watchOS 8!

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej