watchOS 8 oficjalnie zaprezentowany: nowe funkcje dla Apple Watch

przez Eryk

Apple nie tylko używa dzisiejszej nocy do odsłonięcia iOS 15, watchOS 8 również został oficjalnie zapowiedziany. Tej jesieni, Apple Watch dostanie wszystkie rodzaje nowych funkcji, z naciskiem na zdrowie i fitness.

Porozmawiajmy najpierw o kwestiach zdrowotnych. W systemie watchOS 8 aplikacja Breathe staje się aplikacją Mind z ulepszonym doświadczeniem oddychania i nowym typem sesji – Reflect. Każda sesja Reflect wita użytkownika unikalnym, przemyślanym pomysłem, który wprowadza w pozytywny nastrój. W przyszłości aplikacja Sen będzie w stanie rejestrować rytm oddechu podczas snu i pokazywać go w aplikacji Zdrowie.

watchOS 8
zdjęcie by apple.com

Apple ogłasza watchOS 8

Są też nowe dodatki do Workouts, z Apple wprowadzając dwa nowe treningi o nazwie Tai Chi i Pilates. Apple Fitness+ również wzbogaca się o nowe zajęcia. Usługa ta nie jest jeszcze dostępna w tym kraju.

Wallet app dostaje nowe funkcje i może pomieścić więcej kluczy (np. klucze do drzwi wejściowych i klucze hotelowe) w przyszłości, Home app został przeprojektowany, Jest nowy dial Portrety, Messages app został zaktualizowany (można teraz używać GIF-y, na przykład), a także aplikacji Kontakty ląduje na Apple Watch.

watchOS 8 obsługuje również lepsze narzędzia do skupiania się, aby pomóc użytkownikom ograniczyć rozpraszanie uwagi. Apple Watch będzie automatycznie synchronizowany z każdym zestawem funkcji Focus Set w systemie iOS, więc powiadomienia od osób i aplikacji będą filtrowane na podstawie ustawionego statusu. Inne ulepszenia dotyczą możliwości ustawiania wielu timerów, AssistiveTouch, przeprojektowanej aplikacji muzycznej i nie tylko.

Dostępność

watchOS 8 jest dostępny już teraz jako beta dla zarejestrowanych deweloperów, a w lipcu jako publiczna beta dla uczestników Apple Beta Program. Ostateczna premiera będzie miała miejsce jesienią.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej