watchOS 8: Siri na Apple Watch może informować o Twoich postępach podczas treningu

przez Eryk

Miłą małą funkcją watchOS 8, która przeszła trochę pod radarem, jest nowa opcja Odpowiedzi głosowe w watchOS 8. Przełącznik można włączyć w aplikacji Ustawienia na samym zegarku lub za pośrednictwem aplikacji Watch towarzysza na iPhone’a; przejdź do Ustawienia -> Trening i szukać przełącznika Odpowiedzi Głosowe.

watchOS 8: Siri na Apple Watch może informować o Twoich postępach podczas treningu
watchOS 8

watchOS 8: Siri na Apple Watch może informować o Twoich postępach

Nowa funkcja umożliwia aplikacji Trening generowanie dźwiękowych komunikatów, które można usłyszeć przez AirPods lub inne słuchawki bezprzewodowe sparowane z zegarkiem. Komunikaty informują o postępach w treningu, np. po przekroczeniu kolejnego kilometra podczas biegu lub osiągnięciu połowy dystansu w treningu z celem czasowym.

Funkcja ta jest prostym, ale mile widzianym dodatkiem. Zamiast zawsze patrzeć na ekran, aby uzyskać aktualizację na temat aktywnego treningu, użytkownicy Apple Watch z systemem watchOS 8 mogą po prostu usłyszeć sporadyczne punkty kontrolne przez słuchawki.

Na przykład, podczas biegu lub spaceru, użytkownik dostaje komunikat głosowy za każdym razem kiedy skończy jeden kilometr odległości. Siri powie coś w rodzaju: „jeden kilometr, tempo 6 minut 30 sekund”.

Użytkownik otrzymuje również powiadomienia dźwiękowe, gdy pierścienie aktywności zostaną zamknięte podczas treningu, a także gdy cel treningu (zakładając, że nie zacząłeś treningu otwartego) zostanie osiągnięty.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej