watchOS 9 już dostępny

przez Eryk

Wraz z iOS 16 i tvOS 16 firma Apple udostępniła watchOS 9 dla zegarka Apple Watch. Podpowiadamy, jakich nowych funkcji możecie się spodziewać.

watchOS 9

Jak zainstalować watchOS 9 na zegarku Apple Watch

Apple udostępniło system watchOS 9 dla wielu modeli zegarków Apple Watch. Instalacja nowego systemu operacyjnego jest bardzo prosta. Jeśli do aktualizacji używasz iPhone’a, najpierw otwórz aplikację Watch, a następnie przejdź do zakładki „Mój zegarek”. Następnie stuknij w „Ogólne > Aktualizacja oprogramowania”. Po krótkiej fazie wyszukiwania pojawi się aktualizacja. Stuknij w „Pobierz i zainstaluj” i umieść swój Apple Watch w ładowarce. Poziom naładowania musi wynosić co najmniej 50 procent.

Możesz też otworzyć aplikację Ustawienia na swoim Apple Watch. Stuknij w „Ogólne”, a następnie w „Aktualizacja oprogramowania”. Również w tym przypadku zegarek krótko przejrzy serwery, zanim zaproponuje ci aktualizację, a ty będziesz mógł śledzić instalację krok po kroku.

Kompatybilność systemu watchOS 9

Wraz z systemem watchOS 9 przestaje być wspierany zegarek Apple Watch Series 3, który do zeszłego tygodnia był sprzedawany przez Apple jako urządzenie podstawowe. Oznacza to, że watchOS 9 jest dostępny tylko na następujących urządzeniach:

  • Apple Watch Series 4
  • Apple Watch Series 5
  • Apple Watch Series 6
  • Apple Watch Series 7
  • Apple Watch Series 8 (preinstalowany)
  • Apple Watch SE (pierwszej lub nowszej generacji)
  • Apple Watch Ultra (preinstalowany)

watchOS 9: Co nowego

W watchOS 9 nie powinieneś spodziewać się żadnych dużych nowości. Zamiast tego Apple jeszcze bardziej zoptymalizowało i dostosowało system operacyjny Apple Watch. Na przykład w aplikacji treningowej znajdziesz nowe widoki, które oferują więcej informacji. Interesująca jest także nowa aplikacja do przyjmowania leków, która przypomina Ci o ich zażyciu. Apple ulepszyło także śledzenie snu, dzięki czemu możesz lepiej rozpoznawać jego fazy. Oczywiście nie można pominąć nowych tarcz zegarka. Dowiedz się, co jeszcze ma do zaoferowania watchOS 9 na oficjalnej stronie.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej

Adblock Detected

Please support us by disabling your AdBlocker extension from your browsers for our website.