watchOS 9 rozszerza funkcję klawiatury QuickType na Apple Watch Series 7

przez Eryk
0 komentarzy

Modele Apple Watch Series 7 mają większe wyświetlacze w porównaniu z poprzednimi modelami, co pozwoliło firmie Apple na umieszczenie w nich pełnej klawiatury ekranowej, która jest dostępna wyłącznie w Series 7. A teraz system watchOS 9 idzie o krok dalej, wprowadzając nową, wygodną funkcję.

watchOS 9 rozszerza funkcję klawiatury QuickType

watchOS 9 rozszerza funkcję klawiatury QuickType na Apple Watch Series 7

Jak zauważył analityk techniczny Brahm Shank, watchOS 9 rozszerza QuickType na Apple Watch Series 7, udostępniając użytkownikom sugerowane słowa nad klawiaturą podczas pisania. Funkcja próbuje przewidzieć, jakie słowa zostaną wpisane w następnej kolejności na podstawie kilku pierwszych liter słowa, a użytkownicy mogą stuknąć sugerowane słowo, aby wstawić je do zdania podczas pisania, co jest przydatne, biorąc pod uwagę małą klawiaturę Apple Watch.

Funkcja QuickType została po raz pierwszy wprowadzona na iPhone’a jako część systemu iOS 8 w 2014 roku, a obecnie jest dostępna także na iPadzie. Funkcji QuickType nie należy mylić z funkcją o podobnej nazwie QuickPath, która umożliwia pisanie na klawiaturze Apple Watch Series 7 za pomocą gestów machnięcia.

W poniedziałek firma Apple udostępniła deweloperom do testów pierwszą wersję beta systemu watchOS 9 i zapowiedziała, że pierwsza publiczna wersja beta będzie dostępna w lipcu. watchOS 9 zostanie wydany jesienią, a nowa funkcja QuickType trafi do wszystkich użytkowników Apple Watch Series 7.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.