Wcięcie w MacBooku ukrywa zawartość: Teraz Apple odpowiada dokumentem wsparcia

przez Eryk

W ciągu ostatnich kilku dni pojawiły się doniesienia, że pierwsi użytkownicy MacBooków Pro 2021 zaobserwowali nieprzyjemne zachowanie notcha. Apple pokazuje teraz rozwiązanie.

Wcięcie w MacBooku ukrywa zawartość

Wcięcie w MacBooku ukrywa zawartość

W szczegółach chodziło np. o to, że za wcięciem znikały części paska menu, które w konsekwencji były niewidoczne, ale wciąż klikalne. Teraz Apple opublikował dokument wsparcia, który gloryfikuje problem. Apple pisze o funkcji skalowania, którą uprzejmie oferują do „wyświetlania treści poniżej wbudowanej kamery”.

W każdym razie, użytkownikowi oferowana jest opcja z prawym przyciskiem myszy, jeśli używa on aplikacji innej firmy, której pasek menu nie jest dostosowany do notcha. Po kliknięciu na „Informacje” lub „CMD+I” można otworzyć aplikację w taki sposób, że jest ona wcięta z lewej, prawej i górnej strony. Użytkownik Twittera pokazuje to całkiem dobrze:

Rozwiązanie nie jest eleganckie, choć jest to obecnie jedyny sposób, aby korzystać z dotkniętej aplikacji w trybie pełnoekranowym. Niestety, użytkownicy muszą to robić dla każdej aplikacji z osobna.

Mamy więc nadzieję, że deweloperzy będą dostarczać aktualizacje tak szybko, jak to możliwe. Jednak obwinianie ich nie wydaje się sprawiedliwe. Apple mogło tutaj znacznie inteligentniej zbudować macOS, tak aby notch nie przeszkadzał w codziennym życiu.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej