WhatsApp: Dane użytkownika nie będą udostępniane Facebookowi do celów reklamowych w Europie

przez Eryk

Temat WhatsApp w połączeniu z nowymi warunkami użytkowania i wytycznymi dotyczącymi ochrony danych jest obecnie w fazie wrzenia. Informowaliśmy również o nowych dostosowaniach i informowaliśmy między innymi, że muszą one zostać potwierdzone do 8 lutego 2021, aby móc dalej korzystać z komunikatora.

Dostosowania dotyczą między innymi przenoszenia danych do Facebooka. Jak się teraz okazuje, Europa zajmuje szczególną pozycję. W UE istnieje osobna aktualizacja polityki prywatności, zgodnie z którą dane użytkowników nadal nie są udostępniane Facebookowi.

WhatsApp: dane użytkownika nie są udostępniane Facebookowi w Europie

Niamh Sweeney, dyrektor ds. Polityki publicznej WhatsApps na region EMEA, opublikował po południu aktualizację na Twitterze, aby zaktualizować Warunki użytkowania i Politykę prywatności. Menedżer WhatsApp wyjaśnia między innymi:

Nie ma zmian w praktykach wymiany danych w Regionie Europejskim (w tym w Wielkiej Brytanii) w wyniku zaktualizowanych Warunków użytkowania i Polityki prywatności. Aby uniknąć wątpliwości, nadal jest tak, że nie udostępnia Facebookowi danych użytkowników w regionie europejskim w celach reklamowych lub w celu ulepszenia swoich produktów.

Sweeney podkreśla ponadto, że najnowsza aktualizacja Polityki prywatności (Polityka prywatności UE) i Warunków użytkowania (Warunki użytkowania UE) ma na celu dostarczenie użytkownikom jaśniejszych i bardziej szczegółowych informacji o tym, jak i dlaczego wykorzystuje dane. Chodzi również o poprawę sposobu, w jaki firmy używają WhatsApp do łączenia się z klientami. Zaktualizowana polityka zawiera informacje o tym, w jaki sposób firmy, które używają WhatsApp API do rozmów z klientami, mogą teraz to robić, korzystając z usługi dostarczanej przez Facebooka do zarządzania swoimi czatami z klientami.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej