WhatsApp nie będzie ograniczać funkcjonalności, jeśli odrzucisz jego politykę prywatności

przez Eryk

WhatsApp został szeroko skrytykowany za swoją nową politykę prywatności, która dodaje nowe warunki zapewniające, że aplikacja będzie udostępniać dane z Facebookiem. Jednak po stwierdzeniu, że użytkownicy, którzy nie zaakceptują nowej polityki stracą funkcje aplikacji, okazuje się, że firma ponownie rozważyła swoją decyzję.

whatsapp
Photo by Anton on Pexels.com

WhatsApp nie będzie ograniczać funkcjonalności

W oświadczeniu dla The Verge, rzecznik WhatsApp wspomniał, że firma zdecydowała się nie ograniczać funkcjonalności aplikacji dla osób, które nie akceptują nowej polityki prywatności po rozmowach z władzami i ekspertami ds. prywatności.

Nowe zasady prywatności WhatsApp zaczęły obowiązywać od 15 maja. Wcześniej firma powiedziała, że ci, którzy nie zgodzą się na nowe warunki, stracą dostęp do niektórych funkcji WhatsApp, takich jak możliwość dostępu do listy czatów czy rozmów audio i wideo. To nie tylko zdenerwowało niektórych użytkowników, ale także wzbudziło obawy rządów na całym świecie.

WhatsApp zaktualizował swój artykuł wsparcia dotyczący aktualizacji prywatności, aby potwierdzić, że „nikt nie będzie miał usuniętych kont ani nie straci funkcjonalności.” Firma twierdzi również, że „większość użytkowników, którzy zauważyli tę aktualizację, zaakceptowali ją.”

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej