WhatsApp: nowe warunki użytkowania należy zaakceptować do 8 lutego 2021

przez Eryk
0 komentarzy

WhatsApp teraz aktywnie kontaktuje się ze swoimi użytkownikami i wyświetla informację o zaktualizowanych warunkach użytkowania i zaktualizowanych wytycznych dotyczących ochrony danych,. Osoby odpowiedzialne wyraźnie stwierdzają, że musisz zaakceptować zasady do 8 lutego 2021, aby nadal korzystać z WhatsApp Messenger.

WhatsApp: nowe warunki użytkowania będą obowiązkowe od 8 lutego 2021

aktualizuje swoj Regulamin i Politykę prywatności. Główne aktualizacje polegają na przetwarzaniu danych i wymianie danych z innymi firmami należącymi do Facebooka.

W nowych wytycznych dotyczących ochrony danych formułuje między innymi następujące kwestie

Jako jedna z firm należących do Facebooka WhatsApp otrzymuje informacje od innych firm do niego należących oraz udostępnia im informacje (zob. tutaj). Możemy wykorzystywać otrzymywane od nich informacje, a one mogą wykorzystywać informacje, które im udostępniamy, do obsługi, świadczenia, ulepszania, dopasowywania, wspierania i sprzedaży naszych Usług i ich ofert łącznie z produktami firm Facebooka.

Dzięki temu środkowi Facebook chce ściślej powiązać swoje usługi i poprawić komfort użytkowania. Oczywiście można też całość oceniać w ten sposób, że Facebook chce zbierać jeszcze dokładniejsze dane o swoich użytkownikach i tym samym promować monetyzację. W każdym razie dobrze, że WhatsApp aktywnie informuje swoich użytkowników o zmianach i nie robi tego potajemnie. Pytanie tylko, czy użytkownicy rzeczywiście intensywnie radzą sobie z nowymi warunkami, czy po prostu klikają „Zgadzam się”. Interesujące jest również, w jakim stopniu specjaliści od ochrony danych i odpowiedzialne organy oceniają nowe wytyczne.

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.