WhatsApp oferuje płatności kryptowalutowe dla pierwszych klientów

przez Eryk

WhatsApp wprowadza płatności kryptowalutowe w USA: Na razie kilku użytkowników może wysyłać płatności do innych użytkowników WhatsApp w ramach projektu pilotażowego. Mogą być one przeliczane na dolary amerykańskie po stałym kursie i obciążać konto bankowe.

WhatsApp oferuje płatności kryptowalutowe
zdjęcie: https://twitter.com/skasriel

WhatsApp oferuje płatności kryptowalutowe

Do tego celu WhatsApp wykorzystuje rozwiązanie firmy Novi-Integration, która również należy do Mety. WhatsApp na razie udostępnia tę nową funkcję tylko nielicznym.

Uczestnicy programu mogą wysyłać płatności w dolarach Paxos do innych uczestników, tak samo jak można wysłać zdjęcie lub film przez WhatsApp. Paxos Dollar jest tak zwanym stablecoinem, czyli kryptowalutą, która jest powiązana po stałym kursie wymiany z walutą banku centralnego, w tym przypadku z dolarem amerykańskim.

Przyszły trend czy wielki test?

Odbiorcy płatności mogą następnie przeliczyć swoje saldo w Paxos Dollar na dolary amerykańskie i przelać je na swoje konto. Płatności dokonywane są bezzwłocznie i nie wiążą się z żadnymi opłatami. Jak wielu użytkowników kwalifikuje się jest niejasne, podobnie jak to, czy i kiedy WhatsApp planuje wprowadzić tę funkcjonalność na inne rynki.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej