WhatsApp potwierdza obsługę wielourządzeniową i podpowiada przyszłą aplikację na iPada

przez Eryk

W rozmowie z serwisem WABetaInfo, CEO Facebooka Mark Zuckerberg potwierdził, że WhatsApp wkrótce wprowadzi oczekiwaną obsługę multi-device. Funkcja ta ma pozwolić użytkownikom na korzystanie z konta WhatsApp na maksymalnie czterech różnych połączonych urządzeniach, nawet jeśli ich główny smartfon jest pozbawiony połączenia z internetem.

Mark Zuckerberg i CEO WhatsApp Will Cathcart w rozmowie z WABetaInfo opowiedzieli o nowych funkcjach dla WhatsApp. Odnosząc się do wsparcia multi-device, Zuckerberg wyjaśnił, że Facebook stanął przed „ogromnym wyzwaniem technicznym”, aby „synchronizować wszystkie wiadomości i treści poprawnie na wszystkich urządzeniach, nawet gdy bateria smartfonu padnie.”

WhatsApp

WhatsApp potwierdza obsługę wielourządzeniową

Jednak Zuckerberg powiedział, że Facebook znalazł „eleganckie” rozwiązanie problemu i że „to będzie najlepsze z najlepszych rozwiązań.” Jak potwierdziła Cathcart, obsługa wielu urządzeń będzie wkrótce dostępna w publicznej becie.

Patrząc konkretnie na przyszłej natywnej aplikacji iPada dla WhatsApp, Cathcart powiedział, że firma będzie ” uwielbiać wspierać” iPada.

Zuckerberg zwrócił też uwagę, że WhatsApp wprowadził niedawno funkcję samodzielnego kasowania wiadomości. Jeśli opcja ta jest włączona, wiadomości znikną z historii czatu po siedmiu dniach. Jednak obecnie funkcja ta musi być włączona dla każdej rozmowy z osobna. Jednak dzięki nadchodzącemu „Disappearing Mode” nie będzie to już konieczne.

Gdy tryb ten zostanie włączony, funkcja samoczynnego usuwania wiadomości zostanie aktywowana dla wszystkich czatów. Jak ujawnił Zuckerberg, rollout „Disappearing Mode” jest nieuchronny. Potwierdził również, że WhatsApp wkrótce wprowadzi tryb „View Once” dla zdjęć i filmów. W tym przypadku wiadomość znika po otwarciu i obejrzeniu jej przez adresata.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej