WhatsApp przeciwko szczegółowym informacjom o ochronie prywatności

przez Eryk

Od tegorocznego WWDC wiadomo, że wszystkie aplikacje oferowane w App Store będą musiały w przyszłości podawać szczegółowe informacje o ochronie danych. 8 grudnia 2020 r. upłynął termin, a Apple zastrzega, że ​​programiści muszą podać odpowiednie informacje. Środek ten ma na celu uczynienie oferty App Store jeszcze bardziej przejrzystą. Teraz WhatsApp zabiera głos i protestuje przeciwko nowemu rozporządzeniu.

WhatsApp przeciwko szczegółowym informacjom o ochronie prywatności

Messenger WhatsApp, który należy do Facebooka, oskarżył Apple o zachowanie antykonkurencyjne, ponieważ iMessage jest preinstalowany na iPhone’ach i nie trzeba go pobierać z App Store, gdzie wyświetlane są nowe etykiety prywatności.

Uważamy, że etykiety aplikacji własnych i zewnętrznych powinny być spójne i odzwierciedlać silne środki, jakie aplikacje mogą podejmować, aby chronić prywatne dane ludzi – powiedział rzecznik WhatsApp dla Axios. Mimo że zapewnienie czytelności informacji dla ludzi jest dobrym miejscem do rozpoczęcia, uważamy, że ważne jest, aby ludzie mogli porównać te etykiety dotyczące prywatności z pobranych aplikacji do wstępnie załadowanych aplikacji, takich jak iMessage.

Przypominamy, że te informacje są wymagane do wysyłania nowych aplikacji i aktualizacji aplikacji do App Store od 8 grudnia 2020 r. Istniejące aplikacje będą nadal dostępne do pobrania .

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej