WhatsApp testuje przenoszenie historii czatu między Androidem a iOS

przez Eryk

WhatsApp testuje obecnie nową funkcję, która pozwoli użytkownikom na przenoszenie historii czatów pomiędzy urządzeniami z iOS i Androidem. Jak donosi WABetaInfo, funkcja ma zostać wydana wkrótce wraz z „przyszłą aktualizacją”.

Transfer czatu WhatsApp między Androidem a iOS
zdjęcie by wabetainfo.com

Transfer czatu WhatsApp między Androidem a iOS

Jeśli chcesz przenieść historię czatu WhatsApp z jednej platformy na drugą, jest to obecnie stosunkowo kłopotliwe. Kiedy oficjalna „funkcja przenoszenia” zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników, powinno to być znacznie łatwiejsze. W tym procesie należy również przenieść media podczas zmiany. Poręczne jest również to, że Twoje czaty mogą być nawet przenoszone na inny numer telefonu.

Na koniec, zrzut ekranu, który zamieściliśmy jako obraz artykułu, pokazał, że funkcja jest już w użyciu wewnętrznym. Tutaj widać, że aplikacja nie działa w ostatniej wersji i dlatego musi zostać zaktualizowana przed przeniesieniem czatów. Jak wyjaśnia WABetaInfo, funkcja jest jeszcze testowana w tej chwili – ale miejmy nadzieję, że nie będzie to trwać zbyt długo, zanim pojawi się uaktualnienie do tej aplikacji.

Ponieważ aktualizacja nie została jeszcze wydana, post w dziale pomocy WhatsApp mówi:

Jeśli decydujesz się na zmianę na telefon innego typu:

Zachowasz informacje o koncie takie jak zdjęcie profilowe, sekcja „o mnie”, czaty indywidualne, czaty grupowe i ustawienia.

Nie będzie jednak możliwości przeniesienia historii czatów.

Ci, którzy obecnie chcą przenieść swoją historię czatu WhatsApp na inną platformę, muszą więc skorzystać z pomocy zewnętrznej. Tutaj jest kilku dostawców, którzy obiecują sprawną przeprowadzkę. Jednak WhatsApp w ogóle nie lubi tych metod i pisze w swojej sekcji pomocy:

Niewspierane aplikacje, takie jak WhatsApp Plus, WhatsApp GB lub aplikacje, które oferują przenoszenie czatów WhatsApp pomiędzy telefonami, są zmodyfikowanymi wersjami WhatsApp. Te nieoficjalne aplikacje opracowywane są przez osoby trzecie i naruszają nasz Regulamin. WhatsApp nie wspiera tych aplikacji osób trzecich, gdyż nie możemy sprawdzić ich praktyk bezpieczeństwa.

POWIĄZANE POSTY

Pozostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.

Ta strona używa plików cookie w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej