WhatsApp wprowadza uwierzytelnianie biometryczne WhatsApp Web i Desktop

przez Eryk

WhatsApp wprowadza nową funkcję bezpieczeństwa dla aplikacji komputerowej i WhatsApp Web. 28 stycznia obchodzony jest tak zwany dzień ochrony danych. Nie tylko Apple traktuje to jako okazję do rozmowy na ten temat, WhatsApp ma również gotową nową funkcję bezpieczeństwa.

WhatsApp został pierwotnie opracowany do użytku w telefonach komórkowych, ale wielu użytkowników uzyskuje również dostęp do swojego konta WhatsApp na komputerze za pomocą aplikacji internetowej lub komputerowej WhatsApp. Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo, WhatsApp wprowadza dziś nową funkcję zabezpieczeń do uwierzytelniania biometrycznego.

WhatsApp wprowadza uwierzytelnianie biometryczne

Aby w przyszłości połączyć WhatsApp Web lub aplikację komputerową z kontem WhatsApp, zostaniesz poproszony o odblokowanie telefonu komórkowego za pomocą rozpoznawania twarzy lub skanera linii papilarnych, o ile te funkcje są dostępne w systemie operacyjnym telefonu komórkowego.

Dopiero wtedy możesz zeskanować kod QR telefonem komórkowym, który umożliwia połączenie konta WhatsApp z WhatsApp Web lub aplikacją komputerową. WhatsApp podkreśla, że ​​firma nie będzie mogła uzyskać dostępu do informacji biometrycznych przechowywanych przez system operacyjny urządzenia mobilnego.

Ten dodatkowy poziom bezpieczeństwa zapewnia, że ​​konta WhatsApp nie mogą być łączone z innymi urządzeniami bez zgody użytkownika. Stanowi to uzupełnienie istniejących środków bezpieczeństwa, które wyświetlają komunikat na telefonie komórkowym użytkownika za każdym razem, gdy loguje się on do sieci lub komputera i oferują możliwość usunięcia w dowolnym momencie łącza do urządzenia za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Nowa funkcja bezpieczeństwa do łączenia urządzeń mobilnych zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom posiadającym kompatybilne urządzenia na całym świecie w ciągu najbliższych kilku tygodni, w tym samym czasie, gdy wizualnie przeprojektowany zostanie widok internetowy WhatsApp w telefonach komórkowych.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej