Wi-Fi 6E tylko w serii iPhone 15 Pro

przez Eryk

W ostatnich dniach coraz częściej pojawiały się plotki, że Apple w nadchodzących modelach iPhone 15 postawi na standard Wi-Fi 6E. Technologia ta jest już wykorzystywana w obecnych iPadach Pro, Mac mini i MacBookach Pro. Wyciekły wewnętrzny dokument Apple potwierdza plany firmy dotyczące nadchodzącego iPhone’a 15.

Wi-Fi 6E tylko w serii iPhone 15 Pro

Wi-Fi 6E tylko w serii iPhone 15 Pro

Leaker Unknownz21 (@URedditor) ujawnił kolegom z Macrumors wewnętrzny dokument pokazujący strukturę anteny iPhone’a 15. D8x odnosi się do modeli iPhone 15 Pro, a przeciek sugeruje, że szybsza specyfikacja Wi-Fi 6E będzie ograniczona do iPhone 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max.

iPhone 15 Pro

Oczekuje się, że modele iPhone’a 15 bez oznaczenia Pro, nazywane wewnętrznie D3y, będą nadal korzystać z Wi-Fi 6 zamiast Wi-Fi 6E. Dla porządku dodajmy, że D7x odnosi się do iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max, a D2y do iPhone’a 14 i 14 Plus. Równocześnie Macrumors dotarł do kolejnych dokumentów, z których wynika, że tylko modele iPhone 15 Pro będą miały Wi-Fi 6E.

Jak wspomniano na początku, Apple stosuje już Wi-Fi 6E w obecnych modelach iPada Pro, MacBooka Pro i Maca mini. iPhone nie korzysta jeszcze z tej technologii, ale powinno się to zmienić jeszcze w tym roku.

Urządzenia z Wi-Fi 6E mogą łączyć się z routerami obsługującymi standard Wi-Fi 6E. Nie są one jednak jeszcze zbyt rozpowszechnione. Routery Wi-Fi 6E obsługują pasmo 6 GHz oraz pasma 2,4 i 5 GHz. Aby korzystać z częstotliwości 6 GHz, potrzebny jest zarówno router Wi-Fi 6E, jak i urządzenie Wi-Fi 6E.

W porównaniu z Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E oferuje większą szerokość pasma, a więc większą szybkość połączenia, mniejsze opóźnienia i większą pojemność. Wi-Fi 6E oferuje o 1,2 GHz więcej widma w paśmie 6 GHz i może obsługiwać gigabitowy zasięg w całym domu, wielogigabitową łączność w miejscach publicznych oraz przepustowość dla większych strumieni danych, takich jak te używane w AR i VR.

Unknownz21 już w przeszłości upubliczniał ciekawe informacje o nadchodzących produktach Apple. Na przykład w okresie poprzedzającym ogłoszenie systemu iOS 14 informował o nadchodzących innowacjach. Dokument zawierający specyfikację anteny to „tylko wierzchołek góry lodowej”, jak twierdzi leakster. W najbliższych tygodniach pojawi się znacznie więcej informacji o modelach iPhone’a 15.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej