Windows 11 będzie dostępny na komputerach Mac

przez Eryk

Nie tylko Apple ujawnił następny nowy system operacyjny w czerwcu z macOS Monterey, ale Microsoft również poświęcił czas, aby ogłosić Windows 11. Początkowo mówiło się jednak, że nowe oprogramowanie nie będzie działać na Macu, ale rozwiązanie jest już w drodze.

W rzeczywistości Microsoft zapowiadał, że Windows 10 będzie końcem serii i że system operacyjny będzie postrzegany jako rodzaj usługi na żywo, która będzie ulepszana aktualizacjami kawałek po kawałku. Teraz jednak firma z Redmond zapowiedziała Windows 11 i zaskakuje nie tylko wizualnie. Wiele funkcji zostało wyraźnie skopiowanych z macOS – jak choćby dock na środku.

Windows 11 będzie dostępny na komputerach Mac
Windows 11 (Obraz: Microsoft)

Jest jednak jedna cecha, którą chcielibyśmy zobaczyć zarówno na Macu, jak i na iPadzie: widoki wielozadaniowe z zapisywalnymi obszarami roboczymi. Z tego powodu zachęcamy do niestandardowego podejścia i wypróbowania nowego systemu operacyjnego. Nie będzie to jednak proste, gdyż Microsoft nie oferuje oficjalnie wsparcia dla komputerów Mac.

Windows 11 będzie dostępny na komputerach Mac

Istnieją już różne sposoby na zainstalowanie Windows 11 na Macu, ale wkrótce będzie to znacznie wygodniejsze. Jak firma Parallels potwierdziła serwisowi iMore, oprogramowanie do wirtualizacji Parallels Desktop będzie w przyszłości obsługiwać system Windows 11. W tym celu zespół czeka na wydanie Insider Preview, które w obecnym stanie nie posiada jeszcze wszystkich funkcji, takich jak wsparcie dla aplikacji na Androida czy integracja z Teams. Niemniej jednak, zespół uważnie przygląda się nowemu oprogramowaniu, aby szybko zapewnić wsparcie.

Dla użytkowników komputerów Mac M1 jest to szczególnie ważne, aby móc kontynuować pracę z aplikacjami Windows, ponieważ Apple usunęło funkcję boot camp dla urządzeń z Apple Silicon, co oznacza, że Windows nie może być zainstalowany na drugiej partycji. W tym przypadku rozwiązaniem pozostaje jedynie wirtualizacja. Jednak przedstawiciele Parallels są dobrej myśli, więc możemy spodziewać się pozytywnych wieści już wkrótce.

Czy na komputerze Mac używasz systemu Windows? Za pomocą Parallels Desktop czy przy użyciu Boot Camp? Daj nam znać w komentarzach.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej