Windows na M1 Mac-pomyślnie zwirtualizowana wersja ARM

przez Eryk

Deweloper Alexander Graf z powodzeniem zwirtualizował wersję ARM systemu Windows na M1 Mac iw ten sposób pokazał, w jaki sposób chip M1 jest już w stanie obsługiwać system operacyjny Microsoftu.

Windows na M1 Mac

Ponieważ chip M1 jest oparty na architekturze ARM, nie jest już możliwe zainstalowanie wersji x86 systemu Windows z Boot Camp, jak miało to miejsce w przypadku poprzednich komputerów Mac z procesorami Intel. Deweloper Alexander Graf informuje teraz w tweecie, że udało mu się zwirtualizować wersję ARM systemu Windows na chipie M1 firmy Apple za pomocą programu do wirtualizacji QEMU typu open source. Chociaż eksperyment Grafa wciąż jest na wczesnym etapie, uważa, że ​​inni mogą powtórzyć jego wyniki.

Główny inżynier oprogramowania Apple, Craig Federighi, powiedział niedawno, że wprowadzenie Windowsa do M1 Mac „zależy od Microsoftu”. Wyjaśnił, że tylko Microsoft decyduje, czy Windows zrobi skok na M1 Mac. Podstawowe technologie są dostępne w komputerach M1 Mac. Jednak Microsoft musi zdecydować, czy firma chce licencjonować swoją wersję ARM systemu Windows dla komputerów Mac.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej