Windows na M1 Mac – testowanie systemu z Parallels 16

przez Eryk

Pod koniec ubiegłego tygodnia firma Parallels uruchomiła program Parallels Desktop 16 dla Mac Technical Preview, który umożliwia właścicielom M1 Mac korzystanie z oprogramowania Parallels. W połączeniu z wersją systemu Windows opartego na Arm, która jest dostępna za pośrednictwem programu Windows Insider, można uruchomić system Windows na komputerze Mac z systemem Arm.

Windows na M1 Mac – testowanie systemu z Parallels 16

W naszym najnowszym filmie na YouTube zainstalowaliśmy Parallels na ‌M1‌ Macu i przetestowaliśmy system Windows, ale nie poszło gładko. Kiedy po raz pierwszy konfigurowaliśmy Parallels na komputerze Mac M1, działał, ale po około godzinie pojawiały się błędy podczas próby uruchomienia systemu Windows. Ciągle zawieszal sie, a występ był fatalny.
Dzięki odrobinie majsterkowania i pomocy w rozwiązywaniu problemów, udało nam się sprawić, że działa wystarczająco dobrze, aby przetestować. Parallels na ‌M1 is Mac jest dostępny jako Technical Preview, a system Windows można zainstalować tylko za pośrednictwem programu Windows Insider, więc żadna z tych wersji nie jest wersją oprogramowania. Biorąc pod uwagę, że pracujemy z oprogramowaniem w wersji beta, które jest nadal w fazie rozwoju, nie jest zaskakujące, że istnieją problemy, które należy rozwiązać, a każdy, kto chce przetestować system Windows na Macu „M1” za pośrednictwem Parallels, powinien spodziewać się poradzenia sobie z błędami.

via macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej