Wskazówki, które uchronią Twojego iPhone’a przed przegrzaniem

przez Eryk

Temperatura wzrasta, iPhone zaczyna strajkować: Podczas gdy my cieszymy się latem, upał nie jest zbytnio korzystny dla naszych smartfonów. Dzięki tym siedmiu wskazówkom ochronisz swojego iPhone’a przed przegrzaniem.

Jest lato! W końcu czas na lody, leżenie nad jeziorem, wygrzewanie się w słońcu a na koniec strajkujacy iPhone? Niestety, tak. Prawie każdy z nas tego doświadczył: na dworze robi się coraz goręcej, a Twój iPhone działa coraz wolniej.

Wskazówki, które uchronią Twojego iPhone'a przed przegrzaniem

Ekran ostrzeżenia o wysokiej temperaturze

Rosnące temperatury działają niekorzystnie na baterię. iPhone’y są zaprojektowane tak, aby działały jak najlepiej w temperaturze od 0 do 35 stopni. Wystawienie ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i gorąca może szybko stać się problemem. Abyś mógł nadal grać lub słuchać podcastów w upalne dni, przygotowaliśmy siedem wskazówek, dzięki którym Twój iPhone nie przegrzeje się w upale.

Nie zostawiaj iPhone’a na słońcu

Pozdrowienia od Captain Obvious: Nie umieszczaj swojego iPhone’a w palącym słońcu. Jeśli w cieniu jest już 30 stopni, to w słońcu na pewno więcej. Temperatury powyżej 35 stopni prawie na pewno nie pomogą Twojemu iPhone’owi. Jest to szczególnie odczuwalne w przypadku aplikacji wymagających dużej wydajności. Jednym z takich kandydatów jest na przykład Google Maps. Praktyczna wskazówka: Nie zostawiaj iPhone’a na siedzeniu pasażera.

Wyłączenie aktualizacji w tle

W systemie iOS można ustawić, czy aktualizacje aplikacji w tle mają być włączone, czy nie. Funkcja ta sprawdza aktualizacje i zawartość aplikacji nawet wtedy, gdy nie są one aktywnie używane. Nie jest zaskoczeniem, że wyłączając tę funkcję można zaoszczędzić baterię. Możesz to zrobić globalnie dla wszystkich aplikacji lub dla poszczególnych aplikacji. Odpowiednią funkcję można znaleźć w Ustawienia -> Ogólne -> odświeżanie aplikacji w tle. Jeśli więc bateria jest narażona na wysokie temperatury, możesz dać jej trochę ochłonąć.

Sprawdź ładowarkę

Przyjrzyj się ładowarce swojego iPhone’a. Jeśli nie używasz oficjalnej ładowarki Apple, może to spowodować przegrzanie i przeładowanie baterii. Rozumie się, że może ale nie musi!

Wyłącz aplikacje w tle

Im więcej aplikacji jest uruchomionych, tym większe jest zapotrzebowanie na energię. To, co pozornie brzmi tak prosto, często stanowi jednak problem. Kto wyłącza każdą aplikację, kiedy jej nie używa? Jeśli iPhone się nagrzewa, powinieneś zamknąć wszystkie aplikacje, aby zaoszczędzić na zużyciu energii.

Wyłącz Bluetooth i GPS

To proste: każda wyłączona funkcja oszczędza energię. Wyłącz je, jeśli nie korzystasz z nawigacji za pomocą telefonu, nie jesteś podłączony do sieci Wi-Fi ani nie potrzebujesz połączenia Bluetooth. Pamiętaj też, aby sprawdzić w ustawieniach prywatności, czy usługi lokalizacji są domyślnie wyłączone. Twój iPhone będzie Ci wdzięczny.

Chłodzić, chłodzić, chłodzić – ale nie w lodówce

Jeśli iPhone po prostu nie chce się schłodzić, należy go ochłodzić z zewnątrz. Ale pod żadnym pozorem nie wolno wkładać telefonu do wody ani do lodówki! Wtedy ciepło jest prawdopodobnie najmniejszym problemem dla iPhone’a. Zamiast tego, pierwszą rzeczą, ściągnij etui – jeśli jest. Ponieważ telefony komórkowe, w przeciwieństwie do komputerów, nie są chłodzone wentylatorami, ale emitują ciepło przez zewnętrzną obudowę, usunięcie etui w tym przypadku może być pomocne. Możesz również zapobiec przegrzaniu, nie ładując telefonu i odłączając go od jakiegokolwiek źródła zasilania.

Całkowicie wyłączyć

Jeśli wszystko to zawiedzie, należy wyłączyć iPhone’a, a następnie przechowywać go w chłodnym miejscu. Nie, nawet teraz nie w lodówce i nie w szklance zimnej wody. Zacienione miejsce powinno być idealnym miejscem do tego celu. Jeśli wszystko inne nie pomoże, przyczyna może leżeć również w sprzęcie. W takim przypadku wsparcie Apple może być w stanie udzielić Ci kilku wskazówek – lub podjąć się naprawy.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej