Wypróbuj 7 betę systemów iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS

przez Eryk

Uroczystości związane z aktualizacją bety trwają. Teraz Apple udostępnił deweloperom betę 7 systemów iOS 16, iPadOS 16, macOS 13, watchOS 9 i tvOS 16.

Nadchodzi kolejna runda beta. Po tym, jak w zeszłym tygodniu udostępniono wersję Beta 6, tydzień później przyszła kolej na wersję Beta 7. To dobrze, bo przynajmniej iOS 16 zostanie prawdopodobnie wydany razem z iPhone’em 14, a to może nastąpić już za dwa lub trzy tygodnie.

betę systemów iOS

Co potrafią poszczególne bety?

Apple udostępniło deweloperom system iOS 16 Beta 7. Nowa beta wprowadza wskaźnik baterii z procentami, który pojawił się już w becie 5, na systemowy pasek stanu iPhone’a – i pozostaje on niezmieniony. Ponadto aplikacja Znajdź otrzymuje nowy dźwięk wyszukiwania, a podczas robienia zrzutu ekranu pojawia się opcja Kopiuj i Usuń.

7 beta systemów iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS

Apple udostępniło także system iPadOS 16.1 beta dla iPada. Zgadza się, iPadOS 16.1 to nazwa tej wersji.

W komentarzu dla TechCrunch Apple powiedziało: „To szczególnie ważny rok dla iPadOS. Jako dedykowana platforma z funkcjami stworzonymi specjalnie dla iPada, mamy możliwość dostarczania systemu iPadOS zgodnie z naszym własnym harmonogramem. Tej jesieni iPadOS pojawi się w bezpłatnej aktualizacji oprogramowania jako wersja 16.1 systemu iOS.” Innymi słowy, programiści jeszcze nie skończyli.

Co przyniesie macOS 13 Ventura?

Kolejna wersja systemu macOS wprowadza jako nowość możliwość działania iPhone’a jako kamery internetowej na komputerze Mac. Osoby korzystające z iPhone’a z ultraszerokokątnym obiektywem mogą nawet filmować powierzchnię biurka obok komputera Mac. W ten sposób można filmować notatki lub małe przedmioty bez konieczności zmiany pozycji iPhone’a.

Dzięki funkcji Stage Manager powstał nowy menedżer okien nie tylko dla systemu iPadOS, ale także dla macOS. Jak dotąd, doświadczenia z nim związane były raczej mieszane.

Passkeys to nowa metoda logowania, która jest szyfrowana od końca do końca i zapewnia ochronę przed phishingiem i wyciekiem danych. Dzięki temu jest silniejsze niż wszystkie zwykłe rodzaje uwierzytelniania dwuskładnikowego. Passkeys działają również na urządzeniach innych niż Apple.

Biblioteka zdjęć iCloud umożliwia udostępnianie zdjęć maksymalnie pięciu innym osobom, na przykład w celu wspólnego zarządzania zdjęciami członków rodziny.

Apple planuje także wprowadzenie wspólnej tablicy jako aplikacji. Dzięki temu użytkownicy będą mogli wspólnie pracować nad projektami, zostawiać notatki, rysować lub przechowywać linki internetowe, dokumenty, filmy i muzykę na jednej powierzchni. Aplikacja jeszcze nie istnieje, ale jej premiera jest planowana na 2022 rok. Będzie działać nie tylko na macOS Ventura, ale także na iPadOS.

watchOS 9 dla Apple Watcha (bez Series 3)

Osoby korzystające z nowego Apple Watcha z dużym wyświetlaczem mogą lepiej wykorzystać przestrzeń dzięki zmodyfikowanym tarczom zegarka. Dzięki temu podczas ćwiczeń na ekranie pojawi się więcej danych. System wiadomości również został odnowiony i podobno lepiej wykorzystuje przestrzeń.

Funkcja śledzenia snu ma zostać rozszerzona o fazy snu i szczegółowe statystyki. W tym celu czujniki przyspieszenia i czujnik tętna powinny być używane w nocy. Apple chce też ulepszyć pomoce operacyjne w watchOS 9.

Jak mogę otrzymać bety deweloperskie od Apple?

Musisz zarejestrować się w programie deweloperskim dla iOS lub macOS, zarejestrować swój telefon komórkowy lub tablet, zegarek, dekoder i zainstalować na nim profil konfiguracyjny, aby otrzymać iOS 16 lub iPadOS 16 beta albo macOS i tvOS lub watchOS na swoim urządzeniu. Dopiero gdy profil konfiguracyjny znajduje się w telefonie komórkowym, tablecie i notebooku, można wyświetlić betę i pobrać ją w ramach aktualizacji oprogramowania.

Przed instalacją należy pamiętać o wykonaniu kopii zapasowej urządzenia, chyba że można się obejść bez 100% zapisanych na nim danych.

Aby upewnić się, że kopia zapasowa jest włączona w systemach iOS i iPadOS, wejdź w Ustawienia > Twoje imię > iCloud > Kopia zapasowa iCloud i upewnij się, że kopia zapasowa jest włączona. Dzięki „Backup now” może być tworzony spontanicznie. Oczywiście, możesz też wykonać kopię zapasową swojego Maca bez iCloud.

Czy odkryłeś coś nowego?

Czy zainstalowałeś nowe bety i odkryłeś coś nowego? Następnie napisz coś na ten temat w polu komentarza pod tą wiadomością.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej