Xiaomi chce rzucić wyzwanie Apple, koncentrując się na globalnym rynku smartfonów z wyższej półki

przez Eryk

Apple jest jednym z pięciu największych producentów na rynku światowym i dlatego jest naturalnie głównym konkurentem dla wielu firm. Tak samo jest w przypadku Xiaomi, które nigdy nie męczy się, by dotrzymać kroku konkurencji. Chcą się skoncentrować na segmencie smartfonów z wyższej półki, aby stać się zagrożeniem dla Apple.

Xiaomi
Raysonho @ Open Grid Scheduler / Grid Engine

Xiaomi chce rzucić wyzwanie Apple

Samozwańczy cel to nic innego jak stać się największym producentem smartfonów na świecie. Xiaomi nazywa teraz tę rywalizację „wojną na śmierć i życie”, co moim zdaniem jest lekką przesadą, ponieważ żadna z firm tak naprawdę nie upadłaby na koniec.

Smartfony Xiaomi

Lei Jun podkreślił, że firma planuje zainwestować około 15,7 miliardów dolarów w badania i rozwój w ciągu najbliższych 5 lat, aby osiągnąć cele, które sobie wyznaczyła. Poza zakłóceniami w łańcuchu dostaw, Xiaomi stoi przed wielkim wyzwaniem przyciągnięcia większej liczby konsumentów poprzez odróżnienie się od innych głównych chińskich producentów smartfonów z Androidem, którzy również celują w ten sam segment produktów z najwyższej półki.

xiaomi mi

Obecnie Apple ma już 23% udziału na rynku w Chinach, co grozi odebraniem przewagi lokalnym firmom, takim jak Xiaomi, OnePlus i innych.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej