YouTube, obraz w obrazie działa ponownie w iOS 14.5 Beta

YouTube wydaje ponownie obsługiwać obraz w obrazie (PiP) w najnowszej wersji beta iOS 14.5 na iPhone’a, chociaż nikt nie wie, jak długo będzie działać.

Testy pokazują, że działa w Safari, a także w przeglądarkach, takich jak Chrome i Firefox, rozszerzając wideo w celu odtworzenia na pełnym ekranie, a następnie dotykając małej ikony obrazu w obrazie w lewym górnym rogu interfejsu.

YouTube, obraz w obrazie działa ponownie w iOS 14.5 Beta

Następnie możesz zminimalizować przeglądarkę i korzystać z innych aplikacji, kontynuując oglądanie wideo w ramce, którą można przesuwać po ekranie lub przesuwać poza zasięgiem wzroku, jeśli chcesz tylko posłuchać dźwięku.

Apple dodał obsługę PiP do iPhone’a wraz z wydaniem iOS 14, co umożliwiło użytkownikom oglądanie filmów na stronie YouTube, a także na wielu innych witrynach w zminiaturyzowanym formacie.

Po wydaniu wersji iOS 14 we wrześniu, YouTube szybko zrezygnował z możliwości oglądania filmów w trybie PiP na swojej stronie internetowej, chyba że użytkownik zaloguje się za pomocą subskrypcji YouTube Premium. Jednak na początku października YouTube w tajemniczy sposób przywrócił obsługę PiP dla filmów na swojej stronie internetowej.

Potem, zaledwie kilka dni później, wsparcie ponownie zniknęło.

Nie jest jasne, co spowodowało przywrócenie obsługi PiP w witrynie YouTube w najnowszej wersji beta iOS 14.5, ale jest prawdopodobne, że zmiany w kodzie na poziomie systemu Apple zepsuły jakąkolwiek metodę wdrożoną przez YouTube na swojej stronie internetowej, aby ta funkcja nie działała.

via macrumors

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *