YouTube, obraz w obrazie działa ponownie w iOS 14.5 Beta

przez Eryk

YouTube wydaje ponownie obsługiwać obraz w obrazie (PiP) w najnowszej wersji beta iOS 14.5 na iPhone’a, chociaż nikt nie wie, jak długo będzie działać.

Testy pokazują, że działa w Safari, a także w przeglądarkach, takich jak Chrome i Firefox, rozszerzając wideo w celu odtworzenia na pełnym ekranie, a następnie dotykając małej ikony obrazu w obrazie w lewym górnym rogu interfejsu.

YouTube, obraz w obrazie działa ponownie w iOS 14.5 Beta

Następnie możesz zminimalizować przeglądarkę i korzystać z innych aplikacji, kontynuując oglądanie wideo w ramce, którą można przesuwać po ekranie lub przesuwać poza zasięgiem wzroku, jeśli chcesz tylko posłuchać dźwięku.

Apple dodał obsługę PiP do iPhone’a wraz z wydaniem iOS 14, co umożliwiło użytkownikom oglądanie filmów na stronie YouTube, a także na wielu innych witrynach w zminiaturyzowanym formacie.

Po wydaniu wersji iOS 14 we wrześniu, YouTube szybko zrezygnował z możliwości oglądania filmów w trybie PiP na swojej stronie internetowej, chyba że użytkownik zaloguje się za pomocą subskrypcji YouTube Premium. Jednak na początku października YouTube w tajemniczy sposób przywrócił obsługę PiP dla filmów na swojej stronie internetowej.

Potem, zaledwie kilka dni później, wsparcie ponownie zniknęło.

Nie jest jasne, co spowodowało przywrócenie obsługi PiP w witrynie YouTube w najnowszej wersji beta iOS 14.5, ale jest prawdopodobne, że zmiany w kodzie na poziomie systemu Apple zepsuły jakąkolwiek metodę wdrożoną przez YouTube na swojej stronie internetowej, aby ta funkcja nie działała.

via macrumors

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej