YouTube umożliwia odtwarzanie filmów 4K przy 60FPS na nowym Apple TV 4K

przez Eryk

Dzięki nowemu i mocniejszemu Apple TV 4K, YouTube umożliwia w swojej aplikacji dla Apple TV odtwarzanie filmów z rozdzielczością 4K przy 60 klatkach na sekundę, zamiast dotychczasowych 30 klatek na sekundę.

Apple TV 4K
Photo by KoolShooters on Pexels.com

YouTube umożliwia odtwarzanie filmów 4K przy 60FPS na nowym Apple TV 4K

YouTube w październikowej aplikacji Apple TV wprowadził wsparcie dla 4K, jednak ku wielkiemu rozczarowaniu użytkowników, odtwarzanie było ograniczone do zaledwie 30 klatek na sekundę. Dzięki nowemu wydajnemu procesorowi A12 Bionic, jak zauważono na Reddit i na forum MacRumors, YouTube jest teraz w stanie odtwarzać wideo 4K z prędkością 60 klatek na sekundę. Testy MacRumors potwierdziły również, że odtwarzanie wideo 4K przy 60 klatkach na sekundę nie jest dostępne na starszym Apple TV 4K.

Wyłączność odtwarzania z YouTube w 4K przy 60 klatkach na sekundę na nowym Apple TV 4K, który dziś zaczyna trafiać do klientów, wynika prawdopodobnie z kodeka wideo, którego używa YouTube w porównaniu z innymi aplikacjami, co wymaga większej mocy obliczeniowej.

Pomimo zmodernizowanego procesora, nowe Apple TV ma taki sam design jak poprzednia generacja, ale zawiera całkowicie przeprojektowanego pilota Apple TV. Nowy pilot Apple TV jest również dostępny do kupienia oddzielnie dla starszych Apple TV.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej