YouTube wymaga AirPlay od starszych modeli Apple TV do odtwarzania

przez Eryk
0 komentarzy

YouTube wkrótce będzie wymagał AirPlay do odtwarzania wideo na starszych urządzeniach do transmisji strumieniowej Apple TV. Oznacza to, że użytkownicy będą musieli rozpocząć odtwarzanie wideo na innym urządzeniu, takim jak iPhone lub iPad, aby wyświetlić zawartość na Apple TV.

YouTube wymaga AirPlay od starszych modeli Apple TV

Zmiana nie ma wpływu na dwa obecnie sprzedawane urządzenia Apple TV. Apple TV HD (czwarta generacja) i Apple TV 4K (piąta generacja), dwa modele z systemem tvOS i wbudowanym App Store, nadal będą obsługiwać aplikacje YouTube.

Wymóg AirPlay do odtwarzania pojawia się raczej w skrzynkach strumieniowych Apple TV trzeciej generacji, które po raz pierwszy zostały wprowadzone w 2012 roku.

Apple od dawna zapewnia wsparcie programistyczne w dwóch najnowszych wersjach sprzętu Apple TV, które obsługują pełny system operacyjny oparty na iOS. Starsze Apple TV polegały na specjalnych ustaleniach między Apple a dostawcami wideo w zakresie obsługi aplikacji.

Telewizory Smart TV sprzedawane w ostatnich latach oferują inne sposoby oglądania YouTube na dużym ekranie dzięki wbudowanym aplikacjom, wbudowanym funkcjom AirPlay i Chromecast oraz bardziej przystępnym cenowo urządzeniom strumieniowym, takim jak Amazon Fire TV, który współpracuje również z usługą strumieniowania wideo Apple TV +.

via 9to5mac

Powiązane Wpisy

Dodaj Komentarz

* Korzystając z tego formularza wyrażają Państwo zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Państwa danych przez tę stronę internetową.