Apple zaprzestaje sprzedaży monitorów LG UltraFine 5K

przez Eryk

W związku z wprowadzeniem monitora Apple Studio Display, Apple Store oficjalnie zaprzestał sprzedaży monitora LG UltraFine 5K. Ponieważ monitor nie jest już oferowany na stronie internetowej LG, można przypuszczać, że został całkowicie wycofany z produkcji.

LG UltraFine 5K
LG UltraFine 5K

Apple zaprzestaje sprzedaży monitorów LG UltraFine 5K

Zaprezentowany we wtorek monitor Apple Studio Display wykorzystuje niemal ten sam panel, który firma LG stosuje od kilku lat w modelu UltraFine 5K. Jest on także porównywalny z panelem, który firma Apple zastosowała w 27-calowym komputerze iMac – innym produkcie, który także trafił w tym tygodniu do Apple Store.

Jednym z ulepszeń w stosunku do modelu UltraFine 5K jest wyższa jasność ekranu Studio Display – 600 nitów, w porównaniu z 500 nitami w modelu UltraFine. Jednak to, co czyni Studio Display tak atrakcyjnym, to nacisk, jaki Apple kładzie na jakość wykonania i ogólne wzornictwo. Monitor ma aluminiową obudowę i podstawę w kolorze srebrnym i czarnym, które doskonale pasują do wszystkich modeli komputerów Mac, w tym do nowego Mac Studio.

Wyświetlacz Studio Display jest także wyposażony w ultraszerokokątną kamerę 12 MP z trybem follow oraz sześciogłośnikowy system dźwiękowy Hi-Fi z dźwiękiem 3D.

LG UltraFine 5K miał przewagę cenową nad ofertą firmy Apple. Do momentu usunięcia ze sklepu był on dostępny w USA w cenie 1300 USD. Cena Apple Studio Display jest wyższa i wynosi 1599 dolarów. W Polsce aktualna cena zaczyna się od 7999 zł.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej