Alarmowe SOS dostępne w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Irlandii

przez Eryk

Użytkownicy iPhone’a 14 mogą teraz łączyć się ze służbami ratunkowymi, gdy nie ma zasięgu sieci komórkowej lub Wi-Fi, a połączenia z funkcji Alarmowe SOS przez satelitę będą kierowane do lokalnych placówek służb ratunkowych.

Alarmowe SOS
zdjecie: apple

Alarmowe SOS dostępne w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Irlandii

Funkcja Alarmowe SOS przez satelitę jest dostępna dla wszystkich użytkowników iPhone’a 14 z systemem iOS 16.1 w krajach objętych wsparciem i można z niej korzystać bezpłatnie przez dwa lata. Umożliwia ona użytkownikom iPhone’a wykonywanie połączeń alarmowych za pomocą łączności satelitarnej na zewnątrz, gdy nie ma dostępu do połączenia komórkowego lub WiFi.

Apple twierdzi, że wraz z wydaniem systemu iOS 16.2, co ma nastąpić jeszcze dziś, użytkownicy wybierający lokalny numer alarmowy zostaną automatycznie przekierowani na 112, europejski numer alarmowy, jeśli połączenie nie zostanie zrealizowane z powodu braku połączenia komórkowego lub Wi-Fi.

„Alarmowe SOS przez satelitę sprawia, że łączność alarmowa przez satelitę staje się bardziej dostępna, co jest bardzo ekscytujące” – powiedział Gary Machado, dyrektor generalny Europejskiego Stowarzyszenia Numerów Alarmowych. „W praktyce oznacza to, że znacznie więcej osób będzie mogło skontaktować się z numerem 112, gdy nie ma zasięgu sieci komórkowej, a potrzebuje pilnej pomocy. Jesteśmy przekonani, że uratuje to życie wielu osobom i zapewni znaczną pomoc służbom ratunkowym, które zajmują się często bardzo skomplikowanymi akcjami ratunkowymi.”

„Możliwość skorzystania z połączenia satelitarnego w celu skontaktowania się z numerem 999 lub 112, gdy nie ma zasięgu sieci komórkowej lub Wi-Fi, to przełom, który firma Apple udostępniła społeczeństwu wraz z iPhone’em 14” – powiedział John Anthony, prezes Brytyjskiego Stowarzyszenia Urzędników Łączności Bezpieczeństwa Publicznego. „Funkcja ta oznacza, że służby ratunkowe mogą zostać zaalarmowane w sytuacjach, w których wcześniej nie było to możliwe, a następnie mogą lepiej wykonywać swoją pracę, między innymi dzięki wstępnym informacjom, które można przekazać dyspozytorom, takim jak lokalizacja i istotne szczegóły dotyczące sytuacji kryzysowej. W ostatecznym rozrachunku pomoże to ratować życie”.
Funkcja Alarmowe SOS przez satelitę została uruchomiona w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w zeszłym miesiącu, a Apple zapowiedziało wtedy, że w grudniu zostanie rozszerzona na Francję, Niemcy, Irlandię i Wielką Brytanię. Według Apple, w przyszłym roku pojawi się wsparcie dla kolejnych krajów.

Related Posts

Pozostaw Komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę stronę.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej